Alíkovina

Nechte se zlákat historií + kvíz

vydáno  •  Volný čas venku
Také rádi navštěvujete české hrady a zámky? Vypravte se o prázdninách na jednodenní výlety s příbuznými nebo kamarády. K návštěvě hradů nebo zámků můžete připojit prohlídku města a třeba i zajít do cukrárny.

© Radkaa

V České republice máme okolo přes 40 hradů a téměř stovku zámků. Na tak malý stát je to celkem hodně. Ale mezi památky, na které bychom neměli zapomínat, patří také zříceniny. Vlastně zříceniny byly v dávných dobách hrady a pevnosti - například Okoř, Dobronice, Sloup. Zřícenin je víc než 150.

Mnohé hrady a zámky jsem už navštívila. A věřte, že třeba taková Hluboká nad Vltavou nebo Orlík, ke kterému můžete připojit i výlet lodí, opravdu stojí za to. Nechte se zlákat historií a vyražte!

Alíkův Kvíz

Hrady a jejich zříceniny

Pokud vyjedete s početnější skupinou, vyplatí se objednat si průvodce. Ten vás provede zámkem nebo hradem a během cesty se ho můžete na cokoliv zeptat. Tedy pokud to bude nějak souviset s navštíveným místem.

V České republice je opravdu mnoho krás a my bychom si jich měli opravdu vážit. Vždyť je to bohatství celého národa!

Národní kulturní památky

V současné době je téměř šedesát hradů, zámků a zřícenin zapsáno do seznamu národních kulturních památek a některé památky také do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (5)

Příspěvek z 18. srpna 2009 v 16:33.
Cathline v něm napsal:

Můj sen

Tak mým snem je návštěva hradu Karlštejn, tak doufám, že se mi to někdy splní.7

Příspěvek z 27. července 2009 ve 20:45.
Kakos v něm napsal:

pěknej článek4

Příspěvek z 26. července 2009 ve 14:26.
Embri v něm napsal:

Reakce na Embri:

oprava líbil