Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nedostal/a jsi se na gympl?

  vydáno  •  Škola
  Měla jsem zkoušky na osmiletý gympl 22.4. 2015. Byla jsem si téměř jistá, že je dám, že postoupím. O dva dny později jsem ale své číslo na seznamu přijatých nenašla. A bylo to.

  přijímačky a maturity, © mh

  Začala jsem šíleně brečet, bylo mi hrozně. Já jedničkářka, co je zklamaná kvůli každé trojce, někdy i dvojce?! A nedostala se? To přece musí být chyba! Učila jsem se každý den, jak divá. Ale asi to nepomáhalo. Přijímačky byly těžké a účastníků bylo hodně, většina z nich byly talentovanější na učení než já. No a vám přijde fér, že z 267 dětí berou JEN 60? To je hodně málo.

  Tato škola je velmi oblíbená a hlásí se na ní spoustu dětí. Moje kamarádky odejdou na gympl a já zůstanu na základce. Uvidíme se maximálně jednou za měsíc a prohodíme spolu tak tři slova. Protože budou chodit na jinou, mnohem lepší a úžasnější školu, na kterou jsem vlastně chtěla nejvíc já. Jenže nedostala se. Tento den se snažím to přežít, ale asi si budu muset zvyknout. Buďto půjdu ze sedmé třídy (ale na jiné gymnázium) nebo z deváté a můžu jít na tuto školu, na kterou jsem dělala přijímačky. Z té školy jsem byla nadšená, líbilo se mi tam. O povídání od kamarádek co tam chodí už delší dobu slýchám, jak je to tam úžasné. Lidi se k tobě chovají jinak, s nikým se tam nemažou, je to tam jako škola a ne banda pár tupců, kteří tě pořád otravují. Po těch všech povídání jsem byla nadšená a těšila se, až tam budu chodit. Ale vůbec jsem nepomyslela na to, že bych se tam nedostala. A ještě vůbec ne na to, že bych nechodila do té školy a nechodila tam s mými kamarádkami.

  Také jste nedali přijímačky? Svět se nezhroutí. Ze začátku vám to bude až moc líto, ale uvidíte, zvyknete si. Od života bohužel nemůžeme očekávat všechno, co opravdu chceme. Jestli jste se nedostali, nejste sami. Můžete mi napsat a ráda to s vámi proberu, bude nám oběma lépe.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 6. června 2015 v 18:50.
  Punťíček v něm napsala:

  Reakce na Jellybeans:

  Tys fakt byla první? 4

  Příspěvek z 6. června 2015 v 18:50.
  Punťíček v něm napsala:

  Já se dostala (nic moc)

  Doufám že si toto přečteš až do konce a předem se omlouvám za chyby :-)

  Já jsem si zkusila před přijímačkami asi 3 testy Scio...a viděla jsem pokrok a pak už jsem si jen tak na zkoušku udělala místa která mi tolik nešla u Scio testech na netu (ale dělala jsem to asi týden před přijímačkami a ne každý den :-) ) tímto se nijak nevychloubám, protože sic je tam lepší kolektiv i učitelé a dávají ti motivaci (je to zajímavější), ale na druhou stranu je to docela těžký a když jsem dostala třeba trojku tak jsem byla nešťastná... na pololetí jsem měla sic samý...ale učitelka na třídních řekla že tak hezké známky tu jsou naposledy (a to někdo měl i trojku) myslím 3 na vysvědčení no a kámošky z vyšších ročníků mi řekli že v prváku to ještě jde, ale že pak už v ne... v podstatě když uděláme gympl ano máme střední, ale jelikož je to příprava na vysokou tak bez vysoký je to jako nic... nemáme žádný obor třeba když někdo udělá jinou střední školu tak ta se už zaměřuje na obor... (zemědělka, ekonomka...) takže nevím jestli je to lepší....než základka asi jo (i když je to docela náročný), ale potom když nepůjdeš na vysokou tak jseš na tom docela bl*ě...., ale když zkusíš ty Scio testy (dají se myslím koupit i přes net) tak bys to mohla dát ;) (pokud nejsi úplně......což nepředpokládám když máš samý ne?) takže hurá do toho ;) a netrap se jdi s kamarádkami na zmrzku a mysli na to že gympl taky není dokonalej a i kdyby ses na něj v 9. třídě nedostala (ale ty se určitě dostaneš ;)), tak můžeš dělat spoustu jiných věcí a pokud bys chtěla jít na vysokou, tak na to nemusíš mít gympl (to asi víš ;)) můžeš mi když tak napsat do pošty, ale nejsem tu věčně :D Jmenuji se tu Punťíček :DDD díky za přečtení této dloooouuhé zprávy... :D

  Příspěvek z 6. června 2015 v 11:22.
  Jellybeans v něm napsala:

  Hmm

  Já jsem se dostala. Dělala jsem Scio, které můžu vřele doporučit. Vlastně hlavně díky Scio jsem se dostala jako 1. Talent a jedničky nestačí. Jo a 60? Buď za to ráda. U nás brali 30 z zhruba 200 dêtí. Moje rada: Jdi z deváté třídy a dělej si Scio. Ono to vyjde.