Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nej tábor na světě

  vydáno  •  volný čas venku
  O prázdninách jsem byla na skvělým táboře. Již jsem tam byla třetím rokem a je to čím dál lepší.

  Areál bývalého pionýrského tábora ve Svatošských skalách letos v červnu znovu ožil. Děti se tam mohou například vyřádit na vzduchové trampolíně., © MAFRA

  Jedná se o astronomický tábor Hájenka,Černé lesy. Moc se mi líbil. Trvá 12 dní. Jednou jsme byli v Brně, kde jsme byli v planetáriu a na hvězdárně. S táborem jsme se šli také podívat na zajímavou zříceninu. Na táboře je i bazén ve kterém jsme se každý teplý den koupaly. Každou noc jsme chodily na velikánskou louku, kde jsme pozorovali hvězdy. Mají tam obří dalekohledy kterými se dá zahlédnout i otáčející se Saturn. Na louce hrajeme baseball i jiné úžasné a kruté hry. Na táboře je také úplně super stezka odvahy, která je dobrovolná. Já jsem tedy na stezku vždy šla. A to co je na táboře nejlepší jsou týmové hry. V týmových hrách hrajeme v týmech. V týmech jsme po celý tábor. Minulý rok se náš tým jmenoval FM což byla Federální Mafie. Každý den si pro nás vedoucí připravili malé scénky z kterých jsme na konci tábora museli složit děj. Velká sranda také byla na konci tábora, kdy byla diskotéka.

  Na táboře byly chatky ve kterých jsme spali. Chatky byly po čtyřech postelích- 2 palandy. Chatky každý den hodnotili vedoucí, jestli tam je nepořádek nebo uklizeno. Hodnotili od 1 do 5. Také jsme se tam mohli přiřadit do kterýchkoliv oborů (např.:focení, lasery, vesmír, zábavná chemie a fyzika....atd.) Jediný co na táboře bylo hrozný, byla hra polévání vodou a házení vajíček. Bohužel veliký mínus byly latríny. 

  Na tábor jistě pojedu i příští rok. Už se tam moc těším. Tento tábor bych doporučila i jiným dětem. Tábor je od 7 let do 17 let. Musím se přiznat, že když jsem z tábora odjížděla, brečela jsem.Chtěla jsem tam ještě zůstat, nechtěla jsem domů i když mi bylo trochu smutno po rodičích. No co, musím si počkat ještě půl roku. Je to prostě nej tábor na světě!  DOPORUČUJI 

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 8. března 2015 v 15:17.
  smajlík12345 v něm napsala:

  :-)

  Působí to hezky, prima článek. Ale latríny podle mě zas taková nevýhoda nejsou. Jezdím na skautské tábory, kde máme latríny, když přijedeme, prvně si musíme postavit stany nebo tee-pee a když teče voda (což není vždy), tak studená. Ale nikdo si nestěžuje. Jinak super.

  Příspěvek z 8. března 2015 ve 13:01.
  SherlyHolmes v něm napsala:

  Holky, nebo kluci?

  Článek je poměrně hezký, ale byli jste tam holky a kluci, nebo jen holky? Protože jednou uvádíš byli a po druhé byly.