Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nejde mi učení! Co s tím?

  vydáno  •  Škola a poznání · Vyrábíme · Učení
  Každý z nás by si přál mít na vysvědčení samé jedničky. Existují i ti, co by si to moc přáli, učí se doma, ale z nějakých předmětů propadají. A proč? Jak je to možné?

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Ono nastačí jenom se dívat do té knížky nebo sešitu a pomalu si to říkat. Tímhle způsobem se to naučíte na 10 minut a potom se to z hlavy vypaří. Když jsem přešla na 2. stupeň (do 6.třídy), tak mi nešlo vůbec nic.

  Na každý předmět jiný učitel, nové předměty, učení až nad hlavu... zjišťovala jsem, že mi nepomáhá si dávat knížku pod polštář, nebo se hodinu tupě koukat do sešitu.

  A tak jsem si vyrobila své vlastní pexeso. Na jednu stranu jsem napsala otázku, třeba Kolik nohou má pes? (takové otázky jsem tam samozřejmě nepsala, to je jen příklad), a na druhou stranu jsem napsala odpověď - čtyři. Když jsem odpověděla správně, vzala jsem si bonbon z hromádky. Když jsem odpověděla špatně, bonbon ze své hromádky za dobrou odpověď jsem dala zpět. A naučila jsem se to!

  Nebo jsem se šla koupat. Do vany jsem si dala plavat různé ovoce, které jsem zabalila do sáčku - jahody, maliny, borůvky, broskve... Na ty sáčky jsem přilepila izolepou otázky. A do ruky jsem si vzala sešit. Za dobrou odpověď jsem mohla to ovoce sníst, za špatnou jsem buď musela odpovědět správně, nebo ho vrátit do lednice.

  Naučila jsem se tak mnohem více, než jen koukáním do knížky. A přitom jsem se pobavila, vykoupala, a něco dobrého snědla. I vy si můžete vymýšlet různé hry, třeba "kuchařku," kdy řeknete "...dala jsem do polívky...něco o slunci." Ti, co s vámi hrají, odpovídají. Je hodně způsobů, jak si zpříjemnit a zlepšit učení. Tak hodně úspěchů!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (24)

  Příspěvek z 30. září 2009 v 17:09.
  Luccie v něm napsal:

  Ach jo.

  Jsem v šestce na prvním stupni mi šlo všechno, ale teď, škoda mluvit (psát)272727 Nejde mi moc zeměpis a přírodopis1272727

  Příspěvek z 30. září 2009 v 17:08.
  Luccie v něm napsal:

  Ach jo.

  Mně taky nejde učení1 Na 1.stupni jsem prakticky furt dostávala jedničky, nejde mi zeměpis, přírodopis. Tohle nejde na pexeso, vůbec na žádný způsob127272712151723

  Příspěvek z 22. září 2009 ve 20:24.
  nej-nej-nej v něm napsal:

  super napad, urcite to nekdy vyzkousim 21