Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nejkrásnější místo

  vydáno  •  Volný čas venku
  Každému je nejlépe jinde. Já mám nejradši krajinu uvnitř své hlavy, kterou jsem sama stvořila. Pobývám zde nejčastěji, a ráda. Pro mne je to opravdu nejhezčí místo na světě...

  Krajina kolem šumavského Kašperku, vítězný snímek soutěže Moje magické místo, © Pavel Ouředník

  Na obzoru se tyčí temné štíty hor, jejichž vrcholky se snad dotýkají samotného nebe, toho nebe, kde plují nadýchaná oblaka. Spočívají zde jako teplá přikrývka. Ptáci vylétají ze skalních skrýší a s hlasitým štěbetáním si užívají svobody. Hory jsou velice vysoké a strmé - jen těžko by obyčejný člověk dosáhl vrcholu.

  Pod úpatím se nacházejí hvozdy. Zelené smrky, borovice a jedle se předhánějí, kdo dosáhne nejvýš, a veselé zvuky nasvědčují tomu, že v lesích je živo. Rostou zde keříky lahodného lesního ovoce a také houby. Když budete potichu, uvidíte možná veverku, která nenápadně sbírá potravu.

  Když se jde dál, kopce jsou čím dál víc menší a menší, až se mění v pahorky a nížiny. Vedou zde stuhy prašných cest, které jsou lemované krásnými úrodnými stromy. Občas lze potkat po kamenech vesele poskakující potok nebo malou zurčící říčku. Kolem nich rostou květiny - pomněnky, blatouchy, zvonky a prvosenky. Sem tam zakváká žabka.

  Jsou tu také rybníky. Na nich usedají a zase startují divoké kachny a husy. Staví si svá hnízda ve vysokém rákosí. V hloubkách žijí ryby. Na hladině se odráží sluneční paprsky. Ty dělají dobře i lukám a polím v okolí. Tyto místa jsou krásné v kterémkoli ročním období, v každou denní dobu. Na jaře vše kvete. Svět je najednou radostný.

  Jaro ale brzy vystřídá horké léto. Všude je zeleň, jen pole jsou barevnější než kdy dřív. Na podzim se listy stromů zbarví dozlatova. Už brzy bude čas na nejchladnější roční období - zimu. Zima přijde náhle a krajinu zakryje baldachýnem ledu a sněhu. Všude nastává klid. Klid je i v noci - to zde zalévá svět jen slabá záře hvězd. Pozorování hvězd je zde velice krásné.

  Ráno začíná rušně. Vše se probouzí a většinou se to neobejde bez rámusu. Ve dne slunce stojí přímo a život je tu v plném proudu. Nejkrásnější jsou ale západy. Slunce se kloní čím dál níž, a vše je zlaté. Stejně jako slunce které je velké a rudé. Pak slunce končí svou pouť za horami....

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!