Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nejkrásnější Vánoce 2008 - kdo by vyhrál podle vás? Hlasujte!

  vydáno  •  Kultura · Vánoce · Malování
  Velké díky všem, kteří nelenili a poslali do soutěže svůj obrázek Nejkrásnějších Vánoc. Tu vyhlásila redakce MF DNES společně s naším serverem. Na rozdíl od sportovních soutěží není možné měřit rychlost ani jiné veličiny. Proto se nám moc těžko rozhodovalo, kdo získá ocenění. Někdo má nejkrásnější Vánoce na sněhu, jiný doma u stromečku. Co obrázek, to zajímavý nápad.

  Nejkrásnější Vánoce 2008, © Michaela Chmielová, 12 let

  Aby bylo rozhodování o výhercích přece jen o fous spravedlivější, rozdělili jsme letos soutěžící do kategorií podle věku (1-6, 7-11 a 12-15 let). Do soutěže jsme dostali kolem 400 obrázků. Posílali nejen jednotlivci, ale také děti z mateřských či základních škol, školních družin či výtvarných kroužků.

  Bohužel, u některých prací chyběl údaj o věku autora. Jiné obrázky zase nesplnily základní zadání soutěže, například byly větší, než maximální povolený rozměr (A4). Z nejhezčích obrázků (kolem 330) jsme udělali obrázkové galerie na serveru Alík. Zároveň se některé obrázky objeví u článků podle tématu.

  Věřte, že vybírání vítězů bylo velmi těžké: podle pravidel jsme mohli odměnit pouze 9 účastníků, tedy vždy 3 v každé kategorii. Nejsilněji byla zastoupena kategorie od 7 do 11 let – 194 vybraných prací, kolem 70 prací bylo vybráno jak v kategorii 1 – 6 let, tak i 12 – 15 let.

  Odměny pro vítěze byly vlastně dvě. Tou první bylo otištění vítězných obrázků v deníku MF DNES v sobotu 20. prosince 2008 a druhou jsou lyže nebo snowboard od firmy K2.

  V pondělí 22. prosince 2008 bylo v MF DNES navíc otištěno 5 dalších obrázků, které jste do soutěže zaslali. Redaktoři je vybrali jako ilustrace k článku Zachraňte Ježíška. Ale jak vypadá?

  Galerie obrázků podle věkových kategorií:

  1 - 6 let

  7 - 11 let

  12 - 15 let

  Kdo vyhrál?

  Vítězné obrázky si můžete prohlédnout v galerii nahoře u článku.

  • Madlenka Toušková, 6 let, Chomutov - Nejkrásnější Vánoce
  • Martin Jílek, 6 let, Sebranice - Celá naše rodina u vánočního stromečku
  • Kateřina Vrátná, 6 let, Praha 10 - Rozzářené Vánoce
  • Kateřina Kolaříková, 8 let, Ostrava-Poruba, Zvědavé zlaté prasátko
  • Míša Jedličková, 7 let, Trutnov, Vánoce
  • Karolínka Zapotilová, 9 let, Praha 6 - Řepy, Dobrá rybka
  • Michaela Chmielová, 12 let, Havířov - Šumbark, Andělíčci pomocníčci
  • Klára Macháčková, 13 let, Nové Město na Moravě, Štědrý den u vánočního stromečku
  • Monika Martykánová, 14 let, Štítina u Opavy, Zasněžená romance.

  Kdo by vyhrál podle vás?

  Abyste si také trochu okusili jaké to je, rozhodovat o vítězích, připravili jsme malé pokračování soutěže. Tentokrát bude moci o vítězi rozhodovat vy – návštěvníci serveru Alík.cz svými hlasy.

  V pondělí 22. prosince zde zveřejním hlasovací galerii vybraných obrázků (okolo 100 nejlepších). V té pak budete moci hlasovat. Ten, kdo získá nejvíce vašich hlasů, obdrží dárkový balíček serveru Alík.cz. Hlasování bude probíhat od 22. 12. 2008 (od 12.00) do 6. 1. 2009 (16:00).

  Nejkrásnější Vánoce 2008 - galerie obrázků k hlasování

  Autor: (8 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (29)

  Příspěvek z 10. března 2009 v 16:44.
  v něm napsal:

  K hlasování Nejkrásnější Vánoce


  Hele, teď se tady koukám, co o mne píšete...tedy, nestačím se divit. Ale jedna věc mi mÓÓÓc vrtá hlavou. Kde jste proboha přišli, na to, že jsem ten obrázek obkreslila??? Jestli jste někde našli podobný, dejte mi prosím ODKAZ NA TUTO STRÁNKU,(pošlete mi meila: martykanova.monika@seznam.cz)  hodně by mě to zajímalo. Myslíte si, že jsem taková, nicka bez fantazie? Která schválně pošle do soutěže obšlehnutý obrázek? Nebo závidíte, to, že jsem vyhrála snowboardd, který chcu stejně prodat??? Já se přihlašuji do různých výtvarných soutěží a zatím se mi dařilo být na stupních vítězů, myslíte, že do takových soutěží mám čas brousit na netu a hledat k různým tématům obrázky? To bych toho asi moc nevyhrála. Na to mám až moc bujnou fantazii. Mimochodem já nesnáším lidi , kteří dělají to, za co jste mne osočili. Jinak, kdyby vás to zajímalo, hlásím se na uměleckou školu, kde jsem na zkouškách prošla s nejvíce body. Jen málo lidí má opravdu talent( teď mylsím různé obory) a bohudík, že patřím mezi ně. Semnou se v tom případě nemůžete srovnávat. A prosím nebuďte zato na mne naštavaní, každý umíme něco a každý znás je v něčem výjmečný. Neztrácejte proto naději a nedělejte si nic z toho, že vyhrála nějaká Martykánová.
  Ještě jednou k tomu obrázku: já opravdu NEMÁM ZAPOTŘEBÍ NĚKOHO KOPÍROVAT!!! Ten NÁZEV vymýšlela mamka a ten OBRÁZEK VYPLYNUL OPRAVDU JEN Z MÉ FANTAZIE.
  Na googlu je jen ten můj obrázek a jestli je někdo tak hloupý, že to nepoznal, tak to už není má věc. Někdo spíš dokonale zkopíroval ten můj obrázek a měl tu drzost jej na google dát. DOCELA JSTE MĚ NAŠTVALI!!!!!! 12Já moc dobře znám své kapacity, a nemám zapotřebí se s někým srovnávat  a hádat se s vámi to opravdu nemám zaporřebí...myslete si o tom co chcete, já o tom vím svoje. TAK VÁS JEŠTĚ JEDNOU PLOSÍMMMM Z CELÉHO 10 , JESTLI ZÁVIDÍTE, NEDĚLEJTE TO, VŽDYŤ SE NAJDE MNOHO VĚCÍ VE KTERÝCH BUDETE LEPŠÍ NEŽ JÁ16(vám věřím a držím palečky ať se vám povede se zase přihlásit do stejné soutěže jak já4)
  S pozdravem Monika Martykánová

  Příspěvek z 22. ledna 2009 v 15:18.
  kohoutak07 v něm napsal:

  nej-nej nejvíc dárků! 8-)

  254v mojí rodině jsem měl nejvíc dárků já. 4 251

  Příspěvek z 27. prosince 2008 v 11:29.
  avril555 v něm napsala:

  ja nevim jak to de hlasovat

  pomuze my nekdo piste na avril555