Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nejlepší hlodavec

  vydáno  •  mazlíčci
  Nemůžete se rozhodnout, jakého si koupit?

  Nejkrásnější MAZLÍČCI, Křeček zlatý, © MF DNES

  Křeček si k vám nevytvoří takový vztah, jako třeba potkani, ale můžete si ho ochočit. Je pět druhů - syrský, čínský, džungarský, robotovského a Campbellův. Většina těchto druhů jsou samotáři a dalšího křečka se pokusí zabít.

  Pro křečka si pořiďte klec nebo terárium. Bydlení by mělo být spíš nízké a široké alespoň 50 cm. Do příbytku mu dejte nejlépe odštěpky či bezprašné(!!!) hobliny, velkou vrstvu, aby mohl hrabat. Dále domeček, napáječku a misku. Krmte ho směsí pro křečky a čerstvou zeleninou. Někteří křečci koušou, a přes den navíc spí. Žijí 1-2 roky.

  Morče je super zvíře pro děti, protože málokdy kouše a většinou se nechá nosit a hladit v klidu. Morčeti kupte klec alespoň 100 cm dlouhou. Na výšce nezáleží, protože morčata nešplhají. Podestýlka může být stejná, jako pro křečky, mě se osvědčilo koňské stelivo Tier Wohl. Kupte mu také napáječku, vložka misku a jesle na seno. Krmte ho trávou, zeleninou a ovocem, je pro ně důležité i seno. Směsi i granule můžete s klidným srdcem vynechat. Některá morčata jsou poněkud čuňata a trochu hloupější. Dožívají se až 8 let.

  Potkana já považuji za skvělé zvíře. Je s ním perfektní zábava, je chytrý a vytvoří si k vám skvělý vztah. Kupte mu klec 70x40x60, čím větší, tím lepší. Do ní dejte různé prolézačky, domečky a visutá lůžka - hamaky. Podestýlka nejlépe Tier Wohl (je to velké balení, vydrží i rok, levné, bez prachu, nesmrdí). Základ krmiva tvoří směs pro potkany (nebo granule), zelenina a ovoce, přilepšit můžete masem, sýrem, jogurtem, těstovinami... Potkany chovejte vždy nejméně po dvou stejného pohlaví!!! Potkan potřebuje kamaráda, který si s ním bude ultrazvukem povídat a olíže mu kožich!!! Potkan značkuje své okolí močí. Žije 2-3 roky.

  Myš je chytrá, ale divoká. Klec pro myš musí být alespoň 40 cm dlouhá. Musí mít domek. Krmivo je podobné jako pro potkana. Myší samičky chovejte ve skupině, myšáky po jednom. Myš žije asi 2 roky. Snad vám článek pomohl.

  Autorka: (11 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 13. března 2016 v 18:01.
  konemy v něm napsala:

  Reakce na Fillmor:

  Přesně tak, díky za doplnění.

  Příspěvek z 19. ledna 2016 v 17:50.
  Kéva v něm napsala:

  Pěkný

  2525

  Příspěvek z 8. ledna 2016 v 19:57.
  Fillmor v něm napsal:

  Pozor!!!!

  Pozor ta tráva nesmí být mokrá jinak by se mohl nafouknout a umřít tak pozor na to111