Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nejoblíbenější kvízy na Alík.cz

  vydáno  •  Kvízy
  V lednu a únoru si vaši oblibu nejvíc vysloužil kvíz Žijete zdravě? Následovala Česká NEJ a Šmoulí kvíz. Nemalý zájem vzbudil také nejnovětší přírůstek mezi kvízy, který prověřuje vaše znalosti seriálu Simpsonovi.

  Alík to poněkud přehnal s jídlem., © Alík

  Více kvízů

  Přehled všech kvízů rozdělených podle témat najdete v Alíkovinách v článku Alíkovy kvízy a testy - rychlý přehled.

  Kvízy jsou připravené tak, že hned po zodpovězení otázky zjistíte, zda jsem odpovídali správně. Nejkratší kvízy mají 9 otázek, ty nejdelší 16. V závěru každého kvízu nechybí vyhodnocení, které vám okamžitě prozradí, jak na tom s daným tématem jste.

  Kvízy na serveru Alík přibývají postupně. Už jich tu najdete přes 70. Pro rychlejší hledání jsou v přehledu rozdělené podle témat: pohádky, filmy, televizní pořady; zdraví a zdravá výživa; kvízy o psaní, češtině a významných osobnostech; sport; zeměpis, dějepis - Česká republika; zeměpis, dějepis - Evropa, ostatní státy; příroda; ostatní kvízy.

  Alík to poněkud přehnal s jídlem.

  Žijete zdravě?

  Pokud si občas nejste jisti, zda to či ono děláte správně, můžete si zkusit zodpovědět kvízové otázky. Pro čtenáře Alíka je připravila Jana Divoká ze společnosti STOB (Stop obezitě - www.istob.cz).

  Česká NEJ

  Pohled na vrchol Sněžky z Úpského rašeliniště.

  Tento kvíz prověří tvé znalosti České republiky. Víš, která řeka je nejdelší, která hora nejvyšší či kde najdeš největší rybník ve střední Evropě? Hodina netradičního zeměpisu právě začíná. Výhodou je, že i když se spleteš, nehrozí ti špatná známka.

  Šmoula

  Šmoulí kvíz 

  Malí skřítkové v čepičkách jsou na světě už od roku 1958. Objevili se nejprve v belgickém komiksu, později v černobílém filmu a ještě později v kresleném seriálu.

  Z irského speciálu seriálu Simpsonovi

  Simpsonovi

  Rodinka Simpsonových, která bydlí v domku v ulici Evegreen Terrace 742 v jednom malém městě ve Spojených státech, si získala popularitu velmi rychle. Více než 20 natočených sérií mluví za vše.

  Zájemci o půlnoční prodej knihy Harry Potter a relikvie smrti

  Kouzelnický kvíz Harryho Pottera

  Jistě jste všichni četli nebo viděli alespoň jeden příběh mladého kouzelníka Harryho Pottera. Ověřte si, co všechno o malém čaroději s jizvou na čele víte.

  Proč mluvíme česky, kniha Daniely Krolupperové

  Proč mluvíme česky?

  Proč mluvíme česky? Proč ne třeba turecky anebo latinsky? Odkud se vlastně vzala slova? A jak žijí? Chodí také do důchodu? Jak zemřel mrtvý jazyk? Na takovéhle otázky odpovídá knížka Daniely Krolupperové Proč mluvíme česky.

  Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

  Pirátský kvíz

  Moře, svoboda a Černá perla. To jsou hlavní hesla kapitána Jacka Sparrowa z filmových Pirátů z Karibiku. Mohli jste se s ním setkat ve třech dílech trilogie – Prokletí Černé perly, Truhla mrtvého muže a Na konci světa.

  Jedna ze sedmi verzí plakátu k filmu Shrek: Zvonec a konec

  Kvíz zlobra Shreka

  Shrek – hodný zelený zlobr, který se musí smířit s tím, že nesmí vystrčit nos ze své milované bažiny, jinak to špatně dopadne a také, že vidle vesničanů jsou zatraceně protivná věcička.

  Štaflík a Špagetka

  Pohádkové dvojice

  Staré české přísloví říká: ve dvou se to lépe táhne. S tím můžeme jenom souhlasit. Vždy je dobré mít vedle sebe parťáka, na kterého se můžeme spolehnout. Dokonce i pohádkové postavičky z večerníčků a seriálů mají své nepostradatelné polovičky.  

  Vyznáte se v pohádkách?

  O zlaté rybce

  Povídám, povídám pohádku, že pes přeskočil hromádku. Povídám, povídám druhou, že voda teče struhou. Povídám, povídám třetí, že na peci spaly děti a když se hezky vyspaly, krajíc chleba dostaly... A pak si vyluštily pohádkový kvíz :-)

  Kvízy na serveru Alík.cz

  Přehled, kde můžete najít kvíz na téma, které vás zajímá, najdete v Alíkovinách v článku Alíkovy kvízy a testy - rychlý přehled.


  Autor: (11 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (16)

  Příspěvek z 11. února 2019 v 18:01.
  JáJá1 v něm napsal:

  Jj. Šmoulové jsou nejlepší.

  Příspěvek z 11. května 2012 v 17:23.
  Alekujík v něm napsal:

  Šmoulové

  Šmouly jsou doopravdy NEJlepší 4

  Příspěvek z 7. května 2012 v 16:00.
  anounek v něm napsala:

  šmoulové

  Je to dobré mám je ráda25