Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nejúžasnější tábor na světě: Vaškovic farma

  vydáno  •  sport
  Každý se určitě těší na prázdniny. Někdo na dovolenou, na chatu nebo na tábor. Já tedy na všechno, ale teď vám povím o tom mém táboře.

  Na pozemcích u statku v Lažínkách u Moravských Budějovic mají Zikmundovi na téměř sedmdesát appaloose., © MAFRA

  Je to totiž ten nejúžasnější tábor na světě. Čím je tak výjimečný? Jezdí se tam na koni. Den co den, hodinu co hodinu.

  Co s sebou na koně? Na koně si s sebou beru alespoň troje dlouhé legíny, pohodlné tričko, boty s hladkou podrážkou a helma mi bude zapůjčena. Doma mám už i jezdecký bičík, tak si ho taky vezmu s sebou. Pokud máte své jezdecké vybavení, tak si ho samozřejmě všechno vezměte.

  Na tábor přijedeme vždy v pondělí po druhé hodině. Přijdeme k Dáše, která tábor provozuje, a ta si nás odškrtne v seznamu. Potom nás provedou a my si vybalíme. Bydlíme v chatkách. V jedné chatce jsou dvě patrové postele a skříňka. Jezdecké vybavení si dáváme do místnosti, kde má každý svou skříňku a hygienu si dáváme do koupelny.

  Na koni jezdíme 2 krát až 3 krát denně. Jsme rozdělení do dvou skupin. Na ty, co umí jezdit hodně dobře a na ty, co méně. Jakmile se odpoledne řekne: "Holky, jde se jezdit," každá popadne ohlávku, jde na pastvinu chytit jednoho koně, nasadí mu ohlávku s vodítkem, dovede ho k boxu a přiváže. Ráno to je jinak, musíme koně nakrmit a až po rozcvičce, snídani a hygieně jdeme jezdit. Potom koně vyčistíme hřbílkem, tvrdším a potom měkčím kartáčem. Kopyta vyčistíme kopytním háčkem a oči, nozdry, ústa a oblast kolem ohonu houbou. Pokud je kůň zpocený, přetřeme ho utěrkou. Potom sundáme ohlávku a nandáme uzdu. Poté podsedlovou dečku a sedlo. Natáhneme třmeny a nasedat! 

  Rozdělíme se do dvou výše zmíněných skupin a ráno je ta skupina, co neumí jezdit, ve venkovní jízdárně a ta, co umí jezdit, v kryté jezdecké hale. Odpoledne se to vymění. Jezdíme ráno 2,5 hodiny a odpoledne 3 hodiny. Potom můžeme ještě na vyjížďku.

  Po obědě se můžeme koupat v bazénu, hrajeme vybíjenou a různé společenské hry. Chatky máme hned vedle koní, což je super. Můžeme si kdykoliv načepovat šťávu, ale musíme mít vlastní hrníček. Kdykoliv můžeme koním dát pamlsek. Po obědě máme volno, hrajeme hry atd. Můžeme hrát i ping-pong.

  Na konci tábora jsou závody, kdy přijedou rodiče, sourozenci a prarodiče a dívají se, co jsme se za ten týden naučily, anebo taky nenaučily. Malé děti se mohou povozit na ponících, můžete si tam koupit i suvenýry. Soutěží se zase v těch dvou skupinách. Jsou tam různé hry, za které se dostávají body. A potom jsou závody ne na skóre, ale na čas.

  Byla jsem v té skupině, která neumí jezdit a skončila jsem 2. z 8. Dnes se dívám na zlatý pohár koně na mé vitríně. Zkrátka to nejhezčí, co si koňáci můžou přát.

  Jestli se vám popis tábora zalíbil a chtěli byste taky jet, tak se podívejte na internetové stránky: www.vaskovicfarma.cz.

  Tábor trvá sedm dní a stojí 4 000,- se zálohou 500,-. Na tábor je to drahé, ale na koňský tábor je to docela levné.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 21. srpna 2014 v 8:54.
  tinušenka v něm napsala:

  supr článek

  Výborný článek, hned mě zaujal, uvažuji že příští rok tábor vyskouším25