Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Největší čarodějnický rej v Evropě

  vydáno  •  Volný čas venku · Jaro
  30.4.2013 vypukne na Praze 6, Ladronce největší čarodějnický rej v Evropě. Celodenní akce pro dospělé a hlavně děti startuje úderem třetí hodiny odpoledne – na programu jsou koncerty, divadlo i soutěže.

  Čarodějnice na Ladronce, 2012, © Městská část Praha 6

  Dvoumetrová hranice vzplane v půl sedmé. Poprvé v osmileté historii čarodějnic rozsvítí nebe nad Ladronkou před desátou večerní čarokrásný ohňostroj. Vstup na akci je zdarma.

  Alíkova soutěž

  Do 1.5.2013 hrajeme v sekci Soutěže o ceny věnované partnery akce Čarodějnice na Ladronce. Více najdete zde.

  Čarodějnice na Ladronce, ceny do soutěže s Alík.cz

  "Jsem ráda, že se z této akce stala tradice a letos můžeme nabídnout už osmý ročník. Loni přišlo na akci odhadem rekordních 16 tisíc lidí, těším se, že letos možná překonáme návštěvnický rekord. Troufám si říct, že letos pořadatelé přichystali snad nejbohatší program. Kromě toho je tu také speciální akce na úvod – prvním 500 návštěvníkům budeme servírovat špekáčky zdarma," říká Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6.

  Slavnostní zahájení už v 15:00 hodin

  Rozeběhne se registrace soutěžících na Miss čarodějnice. Odstartuje hlavní kulturní program, představení divadelního souboru Buchty a loutky, taneční vystoupení skupiny Primavera, finále soutěže Miss čarodějnice, koncert Jaroslava Uhlíře s kapelou a koncert skupiny 100°C.

  Fotogalerie

  Čarodějnické přípravny

  Mimo hlavní pódium najdete spoustu čarodějnických přípraven. Čarodějnický kosmetický salón, dílnu, taneční školu a čarodějnou akademii. Zde se mohou všichni náležitě připravit na volbu "Miss čarodějnice" a soutěž "Čarodějnice na kolečkách". Účastníci budou soutěžit o hodnotné ceny.

  O civilní doprovod soutěžících i nesoutěžících čarodějnic a čarodějů bude na Ladronce také postaráno. V areálu budou připravené dílny, workshop s ekologickým programem, stánky, fotoateliér i hrací stan. Pro aktivnější návštěvníky bude k dispozici u-rampa s překážkou Funbox line.

  V 18:30 se zapaluje dvoumetrová hranice

  Pro všechny bude hotová dvoumetrová hranice, kterou společně slavnostně zapálíme před hlavním hudebním programem. Na místě bude také několik menších ohňů, u kterých bude pokračovat zábava i po skončení hlavního programu až do pozdních nočních hodin. Vrcholem letošního ročníku Čarodějnic na Ladronce bude čarokrásný ohňostroj.

  V areálu Ladronky bude k dispozici dostatek občerstvovacích stanů, návštěvníci se tedy nemusejí obávat dlouhých front na jídlo a pití. O bezpečnost se postarají dobrovolní lysolajští hasiči, profesionální záchranáři z Asociace samaritánů České republiky a strážníci z městské části Praha 6. Značné pozornosti organizátorů se dostalo sociálnímu zázemí akce.

  Na Čarodějnicích na Ladronce se myslí i na dobré skutky

  Ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem můžeš podpořit  prostřednictvím projektu TERIBEAR středoškolačku z dětského domova, která touží zúčastnit se prázdninového jazykového kurzu v zahraničí.

  "Ambiciózních, po vzdělání prahnoucích dětí v dětských domovech, po pravdě, není mnoho. Dle výzkumu nadace jen 1,2% dětí dosáhne ukončení střední školy s maturitou a 0,3% vysoké školy. Z daného důvodu nadace všestranně podporuje tyto mladé lidi – neboť vzdělání je trvalá hodnota, z níž budou čerpat celý život. Navíc, jsou jednoznačně handicapováni při vstupu do samostatného života a na trh práce, a proto je snahou nadace jim tento nelehký přechod usnadnit." upřesňuje důvody této sbírky ředitelka Nadace Terezy Maxové Terezie Sverdlinová.

  Návštěvníci budou mít možnost přímo na místě přispět finanční částkou 20,- nebo 100,- Kč do zapečetěných pokladniček. Všechny vybrané finanční prostředky budou Nadací Terezy Maxové použité na realizaci tohoto snu.

  Hlavní body programu:

   

  15:00 1. kolo Miss čarodějnice - zápis

  15:00 Divadlo Buchty a loutky

  16:00 Čarodějná soutěž na kolečkách, Junior Trophy závod

  16:30 Taneční vystoupení skupiny Primavera

  16:35 Hlavní exhibice v AGang zóně - Funbox

  17:00 Finále Miss čarodějnice

  18:00 Čarodějné disko pro účastnice Miss

  18:15 Vyhlášení Miss čarodějnice

  18:30 Slavnostní zapálení hranice

  19:00 Koncert Jaroslava Uhlíře s kapelou

  20:30 Koncert skupiny 100°C

  21:45 Čarokrásný ohňostroj

  22:00 – 00:00 Zábava, opékání špekáčků a hra na kytaru u ohňů

  Detailní rozpis programu a soutěží najdeš na www.carodejnicenaladronce.cz.
  Čarodějnice na Ladronce pořádá Městská část Praha 6.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!