Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Největší dětský fotbalový turnaj v Evropě nám mnohé země závidí

  vydáno  •  sport
  Možná jste o McDonald’s Cupu nejen slyšeli, ale třeba jste se ho dokonce jako členové družstva vaší školy zúčastnili. Vždyť do letošního 14. ročníku se k 10. květnu zatím zapojilo 77 800 fotbalistů ve věku 6–11 let z 2 902 základních škol.

  Patroni 14. ročníku žákovského fotbalového turnaje McDonald´s Cup., © archiv McDonald´s Cup

  Nad vysokým počtem zapojených dětí do McDonald´s Cupu se pozastavil i patron 14. ročníku Vladimír Šmicer: "V každé zemi se snaží nějak dětem věnovat, pomáhají i fotbalové kluby, ale takové celoplošné zapojení v podobě McDonald´s Cupu bylo pro mě skutečně příjemným šokem."

  V těchto dnech vrcholí ve všech okresech České republiky už čtrnáctý ročník největšího dětského fotbalového turnaje v Evropě. Jejich vítězové se utkají ve dnech 23. května až 3. června o titul krajských šampionů.

  Starší kategorie – hráčky a hráči ze 4. a 5. tříd – se utkají o titul absolutního vítěze McDonald’s Cupu 2010/2011 na Svátku fotbalu na Andrově stadionu SK Sigma Olomouc ve dnech 13. a 14. června 2011. Součástí cen za celkové vítězství je i zájezd na zápas slavného Bayernu Mnichov do Allianz Areny a návštěva německého Legolandu.

  Bývalý dlouholetý reprezentant Vladimír Šmicer je patronem 14. ročníku McDonald´s Cupu společně se synem Jirkou. Oba pozdraví týmy i diváky na Svátku fotbalu, kde zejména druhý den – 14. června – fotbalová klání dětí doplní celá řada doprovodných soutěžních programů a zábavy.

  Před Šmicerem se role patronů ujali například trenéři Vítězslav Lavička a Karel Jarolím, z hráčů zase Patrik Berger a Tomáš Rosický.

  Zpestřením McDonald’s Cupu je od loňského ročníku soutěž o Nejrychleji vstřelený gól každého krajského finále, následně i Svátku fotbalu. V Olomouci bude vyhlášen i Nejlepší brankař, útočník a obránce Svátku fotbalu. Již tradičně je vyhlášena soutěž o Nejlepšího střelce, který vsítí během krajského finále nejvíce branek. Hráč, který v této soutěži zvítězí na Svátku fotbalu, získá Zlatou kopačku. Novinkou letošního ročníku je vyhlášení týmu 15 nejlepších hráčů krajských finále.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Emsi v něm napsala:

  Reakce na Emsi:

  Omlouvám se, do Olomouce, ne do Ostravy :D

  Příspěvek z 6. června 2011 ve 12:35.
  Emsi v něm napsala:

  fotbal

  U nás kluci ze ZŠ Toužim postoupili, měli 1 místo a jedou do Ostravy ;D Jsou to kluci šikovní :D

  Příspěvek z 31. května 2011 v 17:09.
  potkan-pískal v něm napsal:

  potkan-pískal

  sám jsem hrál mc'donalds cup