Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nejvíc obdivuji otakárky ovocné

  vydáno  •  volný čas venku · příroda · zvířata
  Máme zahradu, kam ráda chodím a pozoruji přírodu. Nejradši na jaře. Máme to sice daleko, ale je to hezká procházka. S maminkou si vždycky povídáme a baví mě to, i když nejsem žádný velký turista. Na zahradě pomáhám s pěstováním kytiček, ale hlavně mě baví sledovat okolní přírodu.

  Silně ho ohrožuje ztráta vhodných lokalit. Na střední a severní Moravě již vyhynul., © Radkaa

  Na naše květinky se slétají motýli - jsou nádherní! Nejvíce se mi líbí otakárci ovocní. Mají žlutá křidélka s černým vzorečkem. Taky se mi líbí různé babočky, které mají třeba červená křídla s černým vzorkem a zelenými oky.

  Ve skleníku nám létají bělásci zelní. Ti mají bílá křídla bez vzorečků, ale mamka je moc ráda nemá. Motýlů u nás na zahradě žije opravdu velké množství. Jednou se mi podařilo jednoho chytit - dala jsem ho do sklenky a pozorovala ho.

  Pak tam ještě máme krtka. Už jsem jeho prostřednictvím zažila spoustu legrace. Jednou táta sekal trávu a já jsem šla sbírat spadlá jablka. Najednou vyběhl krtek a začal tátu honit. Já jsem se smála, ale pak jsem krtka chytila do kýble a sledovala ho. Dále nás otravují ovádi a komáři. Už jsem viděla celý ten nepříjemný přisávací akt až do konce. Ještě bych se dívala, ale mamka jej pleskla.

  Babočka bodláková odpočívá na třapatce nachové

  Ještě tu jsou včelky. Ráda pozoruji, jak opylovávají květiny, ale mamka říká, že je to nebezpečné. A skoro nakonec tu žijí vosy. Těch se trochu bojím a tak jim nevěnuji tolik pozornosti. Více mě zajímají sršni - ráda si je chytám do skleničky a pozoruji je.

  Hlemýžď

  Nejvíce ze všeho mě ale zajímají hlemýždi. Moc mě baví je sledovat a jednoho jsem si dokonce chytila do sklenice, ale toho mi mamka vyhodila. A nakonec jsou tu samozřejmě i slimáci a myši. Těm se nevěnuji, ale myšky zbožňuji.

  A co vy? Máte také zahradu plnou zvířátek?

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 30. září 2010 v 16:22.
  časandra v něm napsal:

  Reakce na Embri:

  Sice ano můžeš jim setřít prach ale pouze pokud je máš v rukou :)
  Motýlům se sama věnuji už 2 roky a chovám je.Odchovávám kukly a podobně a pokud je zvíře zvyklé žít v menším prostředí stresující to pro něj není.Můžeš jej dát do zavařovací sklenice a pozorovat ajemu se nic nestane ublížit jim můžeš pouze v prostoru který je jen o 2-9mm menší než od což je naše dlaň.Ale u některých motýlů rodu Otakárkovití a jiných je zakázáno dokonce i držení těchto zvířátek a za tohle jsou už velmi vysoké pokuty :)252525

  Příspěvek z 26. září 2010 v 19:48.
  pat132 v něm napsal:

  Palec Nahoru

  Hmmmmmm Dobrý....................................To udelam asi jako referat do skoly ................................ no jo jo.............15

  Příspěvek z 26. září 2010 v 18:51.
  tatarkaz v něm napsala:

  Reakce na Embri:

  Bouhžel s tebou musím krutě souhlasit...Máš pravdu..