Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nejvíce oblíbených pedagogů je v Moravskoslezském kraji

  vydáno  •  Škola a poznání
  Padesát pět přihlášek svých oblíbených učitelek a učitelů poslali žáci a studenti do 17. ročníku ankety Zlatý Ámos. Jedenáct kantorů však svou účast odmítlo. Nejvíce přihlášek přišlo z Moravskoslezského kraje, kde působí i současná Zlatá Ámoska Lucie Andělová.

  Finále 16. ročníku ankety Zlatý Ámos. Březen 2009., © Radkaa

  Sedmnáctý ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR potvrdil, že naše školství je feminizované. Ze 44 platných přihlášek je pouze šest mužů. V 15. ročníku byl poměr žen k mužům 22:18, v loňském ročníku 42:20.

  Překvapením je Ostrava, ale také Praha. V minulých ročnících Praha v počtu přihlášených suverénně vedla. Letos pražské děti přihlásily pouze jednu paní učitelku (Soukromá ZŠ Cesta k úspěchu)! Nejvíce oblíbených pedagogů je v Ostravě (4 přihlášky) a v Moravskoslezském kraji (celkem 12 přihlášek).

  Také v dalších krajích Morava trumfla Čechy. Zlínský kraj 5 nominací, Jihomoravský 4 nominace. Pouze kraj Pardubický (6 přihlášek) a Ústecký (4 přihlášky) se mohou s moravskými kraji srovnávat. Kraje Středočeský (2), Vysočina (2), Jihočeský (1), Plzeňský (1), Karlovarský (1) a další se "Ámosy" chlubit nemohou.

  Všechny přihlášky jsou zveřejněné na www.zlatyamos.cz

  Pan učitel Michael Radimerský při finálovém vystoupení.Markéta Dembková při vystoupení se svými žáky.

  Finalisté 16. ročníku anekty Zlatý Ámos - Michael Radimerský a Markéta Dembková

  Co bude následovat?

  Zlatý ÁmosV lednu a v únoru proběhnou regionální kola ankety. V nich budou zástupci žáků a studentů své návrhy obhajovat. Z regionálních kol postoupí maximálně 12 pedagogů do semifinále. To bude začátkem března v Praze a porota musí vybrat šest finalistů.

  Souboj o titul Zlatý Ámos, Dětský Ámos, Ámos sympaťák, Média Ámos a EKO Ámos bude 26. března v Praze v kongresovém centru Olšanka. Slavnostní korunovace nového Zlatého Ámose proběhne tradičně na Kantorském bále 27. března v Praze v hotelu Belvedere.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 7. ledna 2010 ve 21:32.
  www-jangczpjeng-blog-cz v něm napsal:

  Reakce na Opeřenec:

  vy máte špatného ředitele?U nás byli ředitelé většinou nejpohodovější lidi z těch učitelů

  Příspěvek z 7. ledna 2010 ve 20:40.
  felixka v něm napsal:

  JJ

  V moravskoslezkém kraji je mnoho super učitelu.ůů dokonce v naší škole mám hned 5 učitelu které bych chtěla zařadit do zaltého ámose..Ale jenom jednoho?to je težké ..Ale je pravda mnoho učitelu je skvelých umí poradit,pomoct vyslechnout..

  Příspěvek z 7. ledna 2010 v 9:56.
  Opeřenec v něm napsal:

  Hmm ani bych se nedivil kdyby to dělali naschvál. Třeba náš bejvalej ředitej (jaká škoda že ho něco nepostihlo) by nás nutil abychom ho nominovali. 8 Nedivil bych se, kdyby to tak bylo i s jinýma kantorama. Podvrh, podvrh a zase jenom podvrh!