Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nejvyšší pes dosáhne do výšky 223,4 cm

  vydáno  •  Příroda · Zvířata · Chovatelství · Zahraničí
  Tříletá německá doga jménem Zeus z Michiganu v USA se objevuje v nové knize Guinness World Records 2013, jako nejvyšší pes v historii se svými 111,8 centimetry od nohy ke kohoutku.

  Největší pes, © Guinness World Records 2013

  Guinessova kniha rekordů 2013

  Guinness World Records 2013 zahrnuje zprávy o všem, od cesty do vesmíru a epické techniky po sportovní a zábavní průmysl. Tento světový bestseller byl poprvé vydán v roce 1955. Od té doby se prodalo více než 120 milionů kopií  ve více než 100 zemích světa. Knihu vydává nakladatelství Slovart - http://www.slovart.cz/ 

  Lokomotiva Fairy Queen byla zapsána do Guinessovy knihy rekordů

  Nejvyšší pes: Zeus (USA) - 111,8 cm

  Zeus byl otcem bohů ve starověkém Řecku a jeho jmenovec, 3-letá německá doga z Otsego v Michiganu, USA, může být dnes označen za "otce psů". Oficiálně je nejvyšším psem na světě, měřícím neuvěřitelných 111,8 cm od nohy ke kohoutku: je stejné velikosti jako osel. Ve stoji na zadních nohách se Zeus natáhne až na 223,4 cm a tyčí se nad svou majitelkou Denise Doorlag.

  Obří pes váží 70,3 kg  a sní kolem 12 šálků jídla denně (ekvivalent pro 30 kg pytle jídla). "Zeus je skvělý pes," říká Denise. "Jediná nevýhoda je, že všechno pro něj stojí víc, jídlo, léky, doprava. Museli jsme si pro něj pořídit dodávku, abychom ho mohli přepravovat. Když vám stoupne na nohou, zanechává modřiny! "
  Denise miluje reakce, které Zeus vyvolá, když s ním jde rodina ven. Nejčastěji se lidé ptají, zda je Zeus pes nebo kůň a hledají, kde má sedlo. 

  Zeus překonal rekord předchozího rekordmana, dogy Giant George, který je o 1 palec kratší, což dělá ze Zeuse nejvyššího psa zaznamenaného za celou historii.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (29)

  Příspěvek z 12. března 2018 v 19:03.
  dennisvet v něm napsala:

  Já vím, ale reagovala jsem všeobecně:-D

  Příspěvek z 12. března 2018 v 18:34.
  SVETLO v něm napsal:

  Myslím, že se mislivovi odpovědi jen tak nedočkáš :D

  Příspěvek z 12. března 2018 v 10:40.
  dennisvet v něm napsala:

  Zajímavé, jen podle mě musí trpět.

  A mislive - záleží, jaké má kdo priority - někdo počítač, někdo psa...