Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Několik nej nápadů, co můžeš podniknout o prázdninách

  vydáno  •  Volný čas venku · Čtenáři píší Alíkoviny · Prázdniny
  Nevíš, co dělat o prázdninách? Bojíš se, že umřeš nudou? Tady si můžeš přečíst pár zajímavých nápadů, co dělat. Inspiraci jsem před časem našla v jednom polském časopise a pak vše společně se sestrou ozkoušela.

  Sicilské prázdniny, jako malované, © Eva Ratislavová

  Nápady jsem našla v polském časopise Victor Junior - www.victor-junior.pl.  Mě se ty nápady osvědčily - aspoň jsem nebyla jen u počítače a televize. Vyzkoušela jsem je dvakrát - jednou z mojí 10letou sestrou a letos z mojí 2letou sestrou.

  Takže co můžeš podniknout o prázdninách?

  Letět balónem kolem světa - Chtěl(a) bys? Většina z vás asi odpoví, že ano. Ale prozatím můžeš zajít do obchodu, koupit míček a projít se s ním kolem zahrady nebo parku. Uvidíš, že z perspektivy míčku je svět taky zajímavý. Potkáš hodně zvířátek (mravenců, pavouků atd.), objevíš ještě neznámá místa na zahradě nebo v parku a možná poznáš noveho souseda či sousedku.

  S mojí malou (dvouletou) sestrou Gábinou jsme vzaly míček z garáže postavily ho doprostřed zahrady a nechala jsem Gábinu ať ho kopne… No naneštěstí ho kopla přímo do našeho záhonu, tak jsme to daly zase doprostřed a kopla ho do jahod. Tak jsem si řekla, že by bylo lepší jít do parku. Tak jsme vzaly míč, koloběžky a jely jsme do parku.

  Tam nebylo vidět žádného člověka. Řekla jsem si, že no to nikoho nepotkám. Žádnou novou sousedku ani souseda jak tam bylo napsáno… Tak jsme běhaly za míčkem snad do všech křoví co jsou v parku a taky jsme natrhaly kytky mamce. Protože máme park dost velký, tak nám trvalo dlouho, než jsme ho prošly a proběhaly s míčkem křížem krážem… Ale vyplatilo se to. Potkaly jsme tam moji kamarádku ze školky (já už teď půjdu do 8. třídy). Dlouho jsme se neviděly, ale ona mně hned poznala. Mně to trvalo trochu déle, ale nakonec jsem si vzpomněla, že to je Zuzka. Hopsal kolem ní zakrslý králíček - učila ho zrovna ať přiběhne na zavolání. Prozatím se jí to moc nedařilo, ale měla ho na postojku, tak jí neutekl moc daleko… Gábinka se smála, když viděla tu chlupatou kuličku skákat sem a tam. Protože králíčka mám i já, tak jsme se domluvily že je někdy seznámíme.

  Chtěl(a) bys jet na prázdniny do teplých krajů? - Chtěl(a) by ses celé dny vyvalovat na pláži a jíst tropické ovoce? Navštiv skleník své babičky - tam je opravdu klima jak na rovníku. A jestli ještě pomůžeš při sbírání jablek, hrušek, jahod nebo malin tak získáš nejen pochvalu babičky, ale můžeš taky (asi) počítat s navýšením kapesného.

  Nauč svoji kočku štěkat - nebo svého psa dělat "mnniau". Určitě ti to zabere spoustu času - možná i celé prázdniny, možná více, možná se to nepodaří. Ale tvoje kočka nebo pes budou určitě rádi, že se jim věnuješ.

  Možná se ti nějaký z těch nápadů bude hodit. Jestli máš taky nějaký zajímavý tip co dělat o prázdninách tak napiš do komentářů. Ráda si je všechny přečtu.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi králičisko

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 21. července 2008 v 11:11.
  PrettyGirl v něm napsal:

  aduška

  ja sem ted dojela z chorvatska a poznala jsem že když není člověk líný tak se vždycky nějak zabaví16

  Příspěvek z 18. července 2008 ve 13:25.
  Jára14 v něm napsal:

  NENUDIM SE

  Já se nenudim furt sem u počítače21212121212121212121212121212121212121

  Příspěvek z 14. července 2008 ve 12:06.
  Katka254 v něm napsala:

  :D

  662121666666666