Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nemám facebook. Jsem divná?

  vydáno  •  Sociální sítě · Internet · Šikana
  Asi před měsícem jsem se bavila se spolužáky. Šlo nás domů asi pět a tak jsme si povídali o různých věcech. Až najednou padlo slovu facebook. Hned si všichni začali říkat, jaké mají přezdívky, a nakonec přišla řada na mě. "Jakou máš přezdívku na facebooku?" zeptal se mě jeden kluk. "Já nemám facebook, rodiče mi to nedovolí." A touto větou jsem si rozpoutala peklo!

  Facebook, © Profimedia.cz

  Ve třídě mi všichni začali říkat "nemoderko". A já jsem začala chodit do knihovny. Naše škola má tři patra a knihovna je až v tom posledním, i když letos otevíráme novou v přízemí. Vyšla jsem po schodech a zamířila do knihovny. Byla to místnost vytvořená z bývalého kabinetu. Celkem malá, ale to mi bylo jedno. Založila jsem si průkazku a půjčila si tři knížky. My máme třídu až v přízemí, tak sem si knihy položila na sebe a pak vešla do třídy.

  "A hele, nemoderka chodí do knihovny, no blééééé," ozývalo se po třídě a kluci mi shodili knížky. Asi týden jsem si nechala tyhle věci líbit, ale když se mi jednou v úterý po obvyklém "nemoderka jde" chystali zase shazovat knížky, tak jsem si řekla, že už toho bylo dost!

  Vysvětlila jsem jim, že je prima číst knížky, chodit ven s kámošema a že já osobně facebook nepotřebuji, protože já se doma nenudím. Teď jsem středem pozornosti. Sice jsem si tohle zrovna nepřála, ale moji spolužáci pochopili, že jsem fajn i bez facebooku. Proto neodsuzujte lidi dřív, než je poznáte.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 300)

  Příspěvek z 12. dubna 2011 v 19:33.
  Emagirl v něm napsala:

  Reakce na Cvoček123:

  Jak si ho smazala?Kamardka to potřebuju vědět.Prosím řekni to.

  Příspěvek z 9. dubna 2011 ve 21:13.
  Natuš9 v něm napsal:

  BlaBlaBla...

  Souhlasím s článkem FB je na h*v*o ale já ho mám a líbí se mi že se tam potkávám s kámoškama atd... Jasně je lepší jít s nima ven ale např když ste nemocní tak je to výhoda...Takže jo i ne ae rozhodně se ti neměli posmívat.

  Příspěvek z 28. března 2011 ve 12:45.
  pavle v něm napsal:

  u nás to je podobný

  jj u nás taky pár lidí nemá FB a taky jim furt říkají:proč si ho proboha nezaložíš???si zmen datum narození a je to bože!...