Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nemáš peníze na šperky? Vyrob si vlastní!

  vydáno  •  Volný čas doma · Vyrábíme
  Jako většina holek se ráda zdobím a hezky oblékám. Jenže na nové korálky a šperky mi často nezbývají peníze. A tak jsem se pustila do výroby vlastních ozdob.

  Módní šperky - 1. S polodrahokamy, žluté zlato, ametyst, topaz, citrín, granát, Alo Jewelry, 52 750 Kč; 2. Růžový, Swarovski korálky, Diva, 1 450 Kč; 3. Fialový, Mango, 299 Kč; 4. á la Coco Chanel, Guess, 2 450 Kč; 5. S tyrkysem, Coccinelle, 4 600 Kč; 6. Přírodní barvy, Ann Christine, 239 Kč; 7. Lila, Diva, 455 Kč, © Miroslav Machek

  Korálky jdou vyrobit třeba i z hlíny či papíru, ale ty mě moc nezaujaly. Já se rozhodla pro ozdoby z těstovin.

  Vzala jsem si kelímky a dala do nich tempery. V návodech doporučují plakátové barvy, ale ty bývají docela drahé (kolem 100 Kč jedna). Použila jsem zelenou, červenou, žlutou a oranžovou barvu. Do každého kelímku jsem dala jednu barvu a postupně korálek po korálku obarvila.

  Obarvené těstoviny jsem nechala uschnout. Pak jsem je mixovaně navlékala na bavlněné provázky. Byly úžasné! Přestože jsem jich už měla hodně navlečených, zkoušela jsem i své laky na nehty. Koupila jsem si jeden třpytkový a tak jsem jich pár nalakovala. Taky jsem vyzkoušela barevné laky, ale ty už se mi až tak moc nelíbí.

  Těstovinové korálky si můžete taky sami vyrobit a nabarvit podle toho, co se vám zrovna hodí k oblečení. Třeba v létě se často nosí žlutá, oranžová, červená a další veselé barvy, kdežto na podzim spíš barvy spadeného listí. V zimě to jsou barvy studené a tmavé. Určitě to zkuste a taky si nějaké korálky vyrobte!

  Autor: (14 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (150)

  Příspěvek z 5. března 2010 v 17:48.
  Bětulína v něm napsal:

  já umím vyrábět taky šperky

  je to hezký ale já mám mnooooooohhhhhheeeemmmm hhheeezzzčččíííí161616161616161616161616161616

  Příspěvek z 3. března 2010 ve 13:02.
  copánek09 v něm napsala:

  ja taky ne

  taky bych si to nevzala vypada to desn! no ale nekomu se to libi to beru ja delam sperky z fima a je to moc krasny jestli chce nekdo nakou radu at napise do posty

  Příspěvek z 1. března 2010 v 17:17.
  fandilek v něm napsala:

  Jé to je pěkný...

  Hmmm,to je fakt pěkný a nápaditý...Až budeme mít doma kolínka tak to vyzkouším xDdD21