Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nemějte strach, i herci jsou jen lidé a za ty vzpomínky to stojí

  vydáno  •  Filmy, divadlo a muzikály

  Já sama jsem v divadle pečená vařená, i když do těch velkých pražských se tak často nedostanu. Takže není divu, že když už tam jsem, chci mít nějakou pěknou, hmatatelnou vzpomínku. Divadelní program je sice bezva, ale ten má každý druhý, kdo tam byl a buďme upřímní: každý by měl radši něco, čím se bude trochu lišit a čím ostatní překvapí.

  Někteří budou mít sklony závidět, ale zdravá závist není vždy špatná a sama dobře vím, že nám všem dělá trochu dobře, když ostatní pochválí, co máte doma a když řeknou: "Ty se máš, já bych to chtěl taky."

  Proč tedy nemít něco, co vám udělá radost? Pokud máte rádi nějakého herce nebo herečku, třeba tak, jako já mám ráda Michala Skořepu (Jesus Christ Superstar, Bídníci, ...), tak se s ním zkuste spojit.

  Nezapomeňte si s sebou vzít nějaký dobrý foťák. Kdyby to vyšlo, tak aby vaše fotografie pak nedopadla tak nešťastně, jako ta má, focená mobilem a celá rozmazaná.

  Nebojte se přijít za uvaděčkami a požádat je, zda by bylo možné vašeho oblíbence zavolat. Ne vždy to vyjde, například u nás v Plzni jsem s Martinem Stránským opravdu neměla štěstí, ale někdy se usmějí a řeknou: "Proč ne?"

  Úplně nejlepší je, když potkáte přímo samotného herce nebo nějakého jiného, který s ním ten večer hraje. Pokud potkáte přímo dotyčného, není nic snazšího, než k němu prostě přijít, pozdravit, mile se usmát a zeptat se, zda by se s vámi nevyfotil.

  Když potkáte jeho kolegu, tak už je to trochu víc o štěstí, protože když k němu přijdete a zeptáte se, zda by vám nemohl přivést někoho jiného, záleží už také trochu na povaze daného člověka, zda se neurazí, že ho využíváte k přístupu k někomu jinému.

  Někteří bývají milí a umí s člověkem jednat bez urážek a někdy i s vtipy, jako jsem to zažila já, když jsem se ptala na Michala Skořepu jeho o dost let staršího kolegy Josefa Štágra (Bídníci).

  Měla jsem trochu nahnáno, aby si to všechno nepřebral špatně, ale on byl moc milý a vtipkoval se mnou a dokonce řekl něco, o čem jsem si uvědomila, že je to pravda: "Koho jiného požádat, než někoho z nás?"

  Takže jsem na to jen přikývla a mile jsem se usmívala a on se také usmíval. Z divadla jsem večer odkráčela s dvěma fotografiemi v mobilu (s Michalem i s Josefem) a ještě s podepsanou fotografií od Michala, tu jsem si ale přinesla z domova a on mi ji jen podepsal.

  Na Bídnících jsem byla podruhé, ale snad právě z toho důvodu, že jsem se se svými oblíbenými herci potkala a vyfotila jsem se s nimi, že jsem se s nimi i zasmála, snad proto se mi tohle druhé představení líbilo mnohem více, než to první.

  Chcete si také odnést z divadla pěkné vzpomínky? Tak neváhejte a oslovte ty, které máte rádi! Jsou to také jen lidé a hlavy vám za to neukousnou! A co víc, třeba si padnete do oka. Pokud jste ze stejného města, třeba najdete i nové kamarády, se stejnými zájmy.

  Co může být lepší? :)

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 15. ledna 2014 v 19:07.
  Červík07 v něm napsala:

  Náhodou mě se ten článek líbil.


  Článek hezký.Pokud znáte čtení pomáhá,tak před rokem/dvěma běžela soutěž a kdo načetl nejvíce knížek,tak mohl jít do kavárny MYŠÁK(V Praze) kde byla autogramiáda se ZDEŇKEM SVĚRÁKEM.Já jsem naštěstí byla mezi těmi 10 výherci.Bylo to moc super,také jsem se s ním vyfotila a navíc jste si mohli objednat nějaký dort nebo tak a měli jsme to zdarma,protože to tenkrát sponzoroval Albatros.Bylo mi asi 9 let a byla jsem z toho strašně nadšená26
  Ale to neříkám proto,abych se chlubila,ale proto,že většina herců je opravdu velmi milých a má to cenu je požádat o společné foto,protože pak máte památku na celý život.

  Příspěvek z 3. prosince 2013 v 16:02.
  anička999 v něm napsal:

  To nevím, jestli to je dobrej článek

  Příjde mi samozřejmý, že jsou to lidé, já zpívala už 2x s Kotvaldem.