Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Neměla jsem ráda pražáky, přišli mi nafoukaní

  vydáno  •  Vztahy
  Spousta lidí nemá někoho ráda. Někdo nesnáší některé celebrity, jiní země a někdo třeba svého spolužáka. Já však neměla ráda pražáky, protože mi přišli nafoukaní.

  Pražané rádi odpočívají u kyvadla na Letné., © MAFRA

  Už odmalička vyrůstám v malém městě v Jeseníkách. Jsem zvyklá na nedostatek dobrých obchodů, málo knihkupectví a knihoven a všudypřítomnou zimu. Možná proto jsem tolik neměla ráda Pražany, když si na něco stěžovali nebo fotili svoje selfie u Starbucks, kde jsem nikdy nebyla. Podle statistiky je u nás průměrně 56 slunečných dnů za rok. Dokonce i teď, když je oficiálně jaro, to zde vypadá jako v lednu nebo horším prosinci. Někteří lidé prostě mají štěstí na to, kde se narodí. 

  Pamatuji si, když jednou v prosinci dost hustě nasněžilo. V Praze tomu říkali sněhová kalamita, zatímco nám to připadalo jako normální zima. Právě tehdy jsem přestala mít pražáky ráda. Bylo něco kolem deseti večer a já venčila našeho psa, když jsem se podívala na venkovní teploměr. Nutno podotknout, že byla vážně tuhá zima a teploměr ukazoval skoro -18°C. Byla jsem hodně překvapená, když jsem přišla zpět domů a z rádia ke mě dolehl hlas moderátora, který si stěžoval na „strašnou“ zimu, která v Praze panovala. Několik stupňů pod nulou, ale v jeho podání to vypadalo horší než na Severním pólu. Od té doby jsem byla pohrdavá ke každé věci, která se vztahovala k Praze. 

  Statusy na Facebooku od nich jsem automaticky označovala za nesmyslné, nad jejich zprávami jsem se šklebila s tím, že nic nevydrží. Každý, kdo tam žil, mi přišel bez hudebního vkusu, nafoukaný a přecitlivělý.

  Byla jsem hloupá. Trochu se za svou nesnášenlivost stydím. Jasně, ještě pořád mi zbyl ten pud, kdy se praštím do čela nad tím, jak si někdo stěžuje na zimu nebo na to, že ve Starbucksu si nemohl dát své kafe.

  Ale byla jsem nesmírně hloupá a házela je do jednoho pytle místo toho, abych se zamyslela. Takže se pražanům omlouvám a děkuji několika z nich, kteří mi změnili pohled na ně.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 12. dubna 2015 ve 12:58.
  Lipuska v něm napsala:

  Nechápu jak je můžeš odsuzovat,jo máš pravdu že některý lidi z Prahy jsou totální i....i ale všichni ne...