Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Není kámen jako kámen

  vydáno  •  Volný čas doma
  Kámen, šutr, balvan. Kdo by je neznal? Každý den o ně zakopávají tisíce lidí. Koho asi tak zajímají? Teď už třeba mě.

  Tajemný svět v achátu - Radhošť. Na vrcholu kopce je úplně jiný svět., © Helena Holišová Kotová

  Začalo to jednoho lednového dne, kdy jsem byla ve městě. Dost silně sněžilo, tak jsem zalezla do jednoho z obchodů blízko Černé věže. Bylo tam příjemně teplo a tak jsem si ho šla prohlédnout. Byly tu hrnky se jmény, náramky se začátečním písmenem ve jméně, sněžítka, krabičky, ořezávátka, magnety. Zkrátka všeho dost.

  Koukla jsem se ven, kde už sněžilo o něco méně. Šla jsem směrem k pokladně, ale pohledem jsem zavadila o dvě krabice. V jedné byli papírky se znamením a kamenem, který k němu přísluší. Ve druhé byly acháty. Přišla jsem k nim blíž a začala si je prohlížet. Měly mnoho barev a byly pravé. Jeden jsem si vybrala z hromádky a prohlížela ho zblízka. Nakonec jsem vydala peněženku a šla k pokladně. Ale u pokladny nikdo nestál. Prodavačka někomu něco vysvětlovala na protější straně obchodu.

  Nechtělo se mi čekat, tak jsem přistoupila k pokladně a – světe, div se – byly tam zase kameny Ale teď tu bylo víc druhů: křišťály, akvamaríny, sluneční kameny a ještě mnoho dalších. Prodavačka přišla k pokladně a já jí chtěla kámen podat. Ale už déle jsem věděla, že můj kámen (ke znamení) je akvamarín. Přehrábla jsem se v nich a jeden vyndala. Měl vyvrtanou dírku. Vrátila jsem ho zpátky a vyndala jiný. Ale něco mi říkalo, abych vzala ten první. Koupila jsem ho.

  Když jsem šla z obchodu, vyčítala jsem si, že takhle zbytečně utrácím. Koukám na peníze, které mi u pokladny vrátila prodavačka. Ona mě ošidila o deset korun. Nechala jsem to být a měla jsem náladu tak maximálně jít a hodit je do kašny.

  Doma jsem si o akvamarínu hledala informace. Je to kámen odvahy. To jsem nečekala. Pak jsem si našla něco o talismanech a amuletech. Psali tam, že se musí nejdřív kámen umýt a očistit od negativní energie. Pak je potřeba dát kámen do jakékoliv vody, nejlépe slané a nechat stát ve vodě přes noc.

  Pak je potřeba vzít kámen do ruky, kterou nepíšeš a u okna nebo venku se zavřenýma očima si představovat, že ti jde energie do toho kamene. Pak se stane kusem tvého Já.

  Udělala jsem to a moc mi to pomohlo. Začala jsem mluvit normálněji a už jsem třeba ve škole nemluvila při zkoušení tak potichu. Pomohl mi zvýšit mé sebevědomí.

  Teď mám dva kameny – akvamarín a nový achát. Ten dokonce podle tepla mění barvy. Rozhodla jsem se, že už nikdy nebudu kupovat stejné kameny vícekrát a že je postupem času sesbírám všechny.

  Proto pokud mluvíte potichu, máte problém se vyjádřit a nebo zkrátka chcete mít talismánek pro radost, určitě si najděte poblíž vašeho bydliště taky nějaký obchod s kameny.

  Autorka: (12 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!