Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Není prase jako prase

  vydáno  •  Volný čas venku · Zvířata
  S Arnoštem, vedoucím našeho mysliveckého kroužku, jsme se v sobotu vydali na další dobrodružnou výpravu. Chtěli jsme vidět rochat daňky, ale plán se časem změnil...

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Vydali jsme se přes les na nedaleký kopec Marek. Cestou se objevili zajíci, králíci a přes cestu nám přeběhlo i pár srnců. Došli jsme na louku, kde měl být náš cíl. Arnošt vytáhl vábničku a začal napodobovat hlas daňků.

  Byli jsme potichu a poslouchali, jestli také nějakého daňka neuslyšíme. Ale nic. Popošli jsme dál a zase se pokoušeli nějakého daňka zaslechnout. Ale štěstí nám nepřálo a tak jsme se, ač neradi, museli vydat domů.

  Šli jsme jinou cestou a každý tajně doufal, že se nám přece jenom poštěstí a něco uvidíme. Jdeme kolem potoka a najednou Arnošt něco zaslechl. Podívali jsme se a v potoce se váleli dva divočáci. Všichni jsme stáli jako zkamenělí a dívali se na ně. Jeden divočák se náhle rozeběhl podél potoka a druhý po chvíli za ním. Ještě dlouho jsme se nemohli vzpamatovat.

  Celou cestu se všichni bavili jenom o tom a doma nám to nikdo nechtěl věřit. Už na žádné další výpravě se nám nepodařilo vidět pár metrů před námi divočáky a myslím si, že už je tak blízko nikdy neuvidíme.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 11. prosince 2009 v 9:55.
  missis-dodo v něm napsala:

  ???

  je prase divoké,domácí a jak se žiká doma"ty jsi ale prase!,,1624

  Příspěvek z 10. prosince 2009 v 18:49.
  Radkaa v něm napsala:

  Reakce na kykat:

  Do Alíkovin vybíráme články s různou tématikou. To znamená, že ne vždy se všem musí článek líbit nebo je téma bude zajímat. Články posílají čtenáři různě staří a různě zkušení. Proto jejich kvalita může být rozdílná. Určitě jinak bude vypadat článek, který napíše žák třetí třídy a jinak ten, který napíše třeba osmák. Nevím, kolik jsi toho pozorovala v přírodě ty, ale domnívám se, že pro někoho může být vyprávění o takovém výletě zajímavé.

  Příspěvek z 10. prosince 2009 v 17:47.
  kykat v něm napsal:

  nic moc a jako co to vůbec dělá v alikovynach???55555555555