Alíkovina

Není prase jako prase

vydáno  •  Volný čas venku
S Arnoštem, vedoucím našeho mysliveckého kroužku, jsme se v sobotu vydali na další dobrodružnou výpravu. Chtěli jsme vidět rochat daňky, ale plán se časem změnil...

(ilustrační snímek), © Profimedia.cz

Vydali jsme se přes les na nedaleký kopec Marek. Cestou se objevili zajíci, králíci a přes cestu nám přeběhlo i pár srnců. Došli jsme na louku, kde měl být náš cíl. Arnošt vytáhl vábničku a začal napodobovat hlas daňků.

Byli jsme potichu a poslouchali, jestli také nějakého daňka neuslyšíme. Ale nic. Popošli jsme dál a zase se pokoušeli nějakého daňka zaslechnout. Ale štěstí nám nepřálo a tak jsme se, ač neradi, museli vydat domů.

Šli jsme jinou cestou a každý tajně doufal, že se nám přece jenom poštěstí a něco uvidíme. Jdeme kolem potoka a najednou Arnošt něco zaslechl. Podívali jsme se a v potoce se váleli dva divočáci. Všichni jsme stáli jako zkamenělí a dívali se na ně. Jeden divočák se náhle rozeběhl podél potoka a druhý po chvíli za ním. Ještě dlouho jsme se nemohli vzpamatovat.

Celou cestu se všichni bavili jenom o tom a doma nám to nikdo nechtěl věřit. Už na žádné další výpravě se nám nepodařilo vidět pár metrů před námi divočáky a myslím si, že už je tak blízko nikdy neuvidíme.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (4)

Příspěvek z 11. prosince 2009 v 9:55.
missis-dodo v něm napsala:

???

je prase divoké,domácí a jak se žiká doma"ty jsi ale prase!,,1624

Příspěvek z 10. prosince 2009 v 18:49.
Radkaa v něm napsala:

Do Alíkovin vybíráme články s různou tématikou. To znamená, že ne vždy se všem musí článek líbit nebo je téma bude zajímat. Články posílají čtenáři různě staří a různě zkušení. Proto jejich kvalita může být rozdílná. Určitě jinak bude vypadat článek, který napíše žák třetí třídy a jinak ten, který napíše třeba osmák. Nevím, kolik jsi toho pozorovala v přírodě ty, ale domnívám se, že pro někoho může být vyprávění o takovém výletě zajímavé.

Příspěvek z 10. prosince 2009 v 17:47.
kykat v něm napsal:

nic moc a jako co to vůbec dělá v alikovynach???55555555555