Alíkovina

Není těžké najít společnou řeč

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Před pár měsíci jsem začala poslouchat ABBU a na facebooku jsem našla kamarády, kteří mají stejnou zálibu jako já. Jenže jak se domluvit? Vždyť Adrien je z Maďarska, Carla a Claudia z Mexika, Rafael zase ze Švédska. To byl největší zádrhel.

ABBA, © Archiv

A pak mi došlo, že všichni umí anglicky, jen já trochu kolísám. Vždyť se ji učím teprve čtvrtý rok. Nejdřív jsem používala google překladač, ale ten často větu přeložil špatně a moji přátelé nerozuměli, co to vlastně chci říct. A tak jsem na to šla jinak.

Vzala jsem všechny sešity, které jsem měla, pak slovníček, kam jsme si psali slovíčka, a když jsem něco nevěděla, jednoduše jsem se tam podívala. A světe div se, ono to šlo. Hodně jsem se také naučila z textů písniček, protože ABBA je má jednoduché a snadno přeložitelné.

Když jsme po prázdninách přišli do školy, zjistila jsem, že angličtina mi jde ještě líp než předtím. Paní učitelka nám často pouští CD s písničkami ABBY a já si vždycky pobrukuju. Angličtina je dobrý jazyk a domluvíte se s ní téměř všude ve světě. Radím vám dobře - učte se ji!

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (22)

Příspěvek z 21. listopadu 2010 v 15:37.
Berulinek v něm napsal:

učím se angličtinu Jitka Sohrová

Já už se už se učím anglicky od 1.třídy1161616252525

Příspěvek z 9. listopadu 2010 v 19:35.
klisma v něm napsala:

klima

no kdyz jste ve skole za cernou ovci tak jo je14

Příspěvek z 8. listopadu 2010 v 16:30.
Qui-Gon v něm napsal:

Učte se angličtinu...

...ono nám taky nic jiného nezbývá že 16