Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Neobyčejný deník obyčejné holky

  vydáno  •  knihy
  Autorkou knihy je Lauren Myracleová. Kniha je deníkem jedenáctileté Viky.

  Viky má narozeniny 11. března a chodí do páté třídy. Má dvě nejlepší kamarádky - Amandu a Chantelle. V březnu je pozvala na svojí narozeninovou oslavu společně se svými dalšími spolužačkami. 

  Jak probíhala její narozeninová oslava? Dostala Viky to, co si přála? V červnu jde celá pátá třída bruslit a oslavit tím konec školního roku. Viky se moc těší. Bude to probíhat podle jejích představ? Jak Viky prožije prázdniny? Dostane se někam k moři nebo bude sama s mladším bráchou a starší sestrou Sandrou? V září nastoupila do šesté třídy, ale byla v jiné šestce, než její kamarádky. Amanda i Chantelle se začaly bavit s Gábinou a Viky to hrozně naštvalo. Holky ze třídy, kam chodila Amanda, Gábina a Chantelle, si založily klub Vodní královny, ale Viky tvrdí, že je to to nejpitomější jméno, co kdy slyšela. Jak to všechno dopadne? Opravdu se Amanda mění, jak Viky tvrdí a nebo jen Viky žárlí? 

  Přečtěte si tuto knížku, nebudete litovat.

  Ukázka z knihy:

  Září. Všichni říkají, že změna je život a dobrodružství. Když se měníte, znamená to, že rostete a dospíváte, ale když se neměníte, zakrsnete a shnijete jako stará brambora. Hmm, to teda určitě. Jediní, kdo se nad změnami rozplývají blahem, jsou rodiče a ještě tak knihovníci - děti teda určitě ne. Protože když se mění děti, je to teda pěkně hnusné. V devíti případech z deseti to znamená, že někdo někomu zranil city nebo se někdo cítí příšerně pitomě a trapně, i když se o den dříve cítil ještě naprosto v pohodě. V devíti případech z deseti to znamená, že najednou se něčí dvě nejlepší kamarádky začnou chovat poťouchle, pořád se něčemu pohihňávají a tváří se tajemně a člověk nemůže udělat nic, aby se věci vrátily do starých kolejí. A mně je z toho do pláče...

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 16. června 2015 ve 14:36.
  Directionierka2 v něm napsala:

  :/

  Já tam tu fotku nedala

  Příspěvek z 15. června 2015 v 15:04.
  Linda-Le v něm napsala:

  Pravda, je tam špatná fotografie.

  Ta kniha, kterou jsi popisovala, se jmenuje "11". Ta obálka je z knížky "Deník mimoňky".

  Příspěvek z 14. června 2015 ve 14:08.
  klarka-11 v něm napsala:

  chyba

  Je tam špatná fotografie.