Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Neslavím Vánoce

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 3 roky.
  Příspěvek z 3. ledna 2020 v 11:55, upravený vzápětí.
  MimoňkaMíša1234 v něm napsala:

  cože??? Vánoce jsou nejlepší svátky!!!! Nechápu jak to nemůžeš slavit to je úplně k nepochopení!!

  My je slavíme! >X<-

  Prodleva 4 roky.
  Příspěvek z 8. ledna 2016 ve 14:03.
  lelinča v něm napsala:

  to si děláš srandu ne?

  já nikdy nic takovýho říkat nebudu a psát už vůbec ne1217

  Prodleva měsíc.
  Příspěvek z 5. prosince 2015 v 11:42.
  -_-marketka v něm napsala:

  no ok...

  já si teda myslím že je to každého věc jak oslaví vánoce, je pravda že nechápu proč ti co nevěří v boha je slaví ? jaký k tomu mají důvod přece je to křesťansko-židovský svátek.
  Naše rodina je věřící a myslím si že se všichni od nás na vánoce těší ale načekají nějaký super drahý dárky ale spíš drobnost která potěší, nebo něco co jsme si vybrali. A rodiče se určitě nestresují ale prožívají s náma vánoční atmosféru (stromeček, svíčky, sníh, )
  a hlavně že jsme všichni spolu jak si psala a s tím s tebou souhlasím.
  jinak nic proti tobě jen můj názor 164

  Prodleva 8 dní.
  AnezkaB v něm napsala:

  Reakce na ty-ses-slunicko:

  No, tak ono to tak křesťanské není. Když si o tom něco zjistíš, tak Ježíš se narodil snad spíš na jaře a církev to na tohle datum hodila, aby tím přebila pohanský svátek. 21 Původně to byli Saturnálie. Takže bych teda netvrdila, že to můžou slavit jen křesťané25

  anča2004 v něm napsala:

  ----

  Všichni mají pravdu ale bez dárků se nikdo neobejde třeba knížka mě by určitě stačila ale k svátku a narozeninám dáte tohle a tohle a jeto. Na sv. Mikuláše dostáváme sladkosti.Ale jak říkám každý slaví něco jiného takže jsem to názoru že autorka má svůj důvod10

  a_u v něm napsala:

  Jako něco na tom je, ale jak už tady pár lidí psalo, neumím si představit najednou nezažít tu vánoční atmosféru :) A rozhodně to jde i beze stresu :) Mně by prostě chyběla ta atmosféra, ty vánoční obchody, ty dárky, pohádky, kapr, cukroví, výzdoba... 10
  Ale je na každém, kdo co bude slavit. Nikomu jejich názor neberu :)

  ty-ses-slunicko v něm napsala:

  no.....

  Nemám nic proti nevěřícím lidem. Beru to. Ale správně by měli slavit Vánoce pouze křesťané=je to jejich svátek. Je mi jasné, že to slaví každý (teda ne autorka článku). Je to jen taková zajímavost. Ale moc se mi nelíbí jak obyčejní lidé naprosto šílí ve vánočním čase, který má být klidný, bez hakéhokoliv stresu atd...

  AnezkaB v něm napsala:

  Reakce na Kozesinka:

  A proč byste museli slavit všechny svátky ze všech náboženství?14
  A proč nervy - jaký si to udělají, takový to mají. Vánoce mají být o pohodě. To že někdo musí utratit všechny peníze za drahé dárky, napéct 30 druhů cukroví o které pak nikdo nestojí, či dělat úklid, jako by snad předtím 100 let neuklízelo, tak to je jejich věc. Ale jde to přece i jinak, bez nervů.

  Kozesinka v něm napsala:

  Reakce na davidekr:

  Ale já přeci neřekla, že si ji musíš nechat ujít. Řekla jsem, že pro nás je to snazší. Museli bychom slavit na každý den jiný svátek z jiného náboženství, aby na nás byla hrdá celá rodina. Takhle slavíme jen velmi umírněně ty důležité - vždy s lidmi, kterých se to týká. A Vánoce mi připadají ze všech nejvíce vyčerpávající. Plno nekřesťanských rodin je slaví bezdůvodně a akorát z toho mají nervy v tahu.

  Kozesinka v něm napsala:

  Reakce na kikionka1:

  Já neřekla, že ho nesmíš slavit :) Pro nás je to tak snazší. Slavíme je okrajově, stejně jako Chanuku nebo Ramadán. Jen s lidmi, kterých se to týká. Tak se s nimi navzájem neurážíme.

  Kozesinka v něm napsala:

  Reakce na constantinne:

  Chytolínko :) Najdi si laskavě definici pojmu "implikace". Pak možná zjistíš, že tvá kritika si s mým článkem neprotiřečí. Přečti si to znovu a uklidni se, prosím ;)

  Pavla04 v něm napsala:

  Reakce na davidekr:

  jo taky si říkám!

  davidekr v něm napsal:

  Vánoce

  Souhlasím se všemi. Nemusíme být věřící, ale přesto si tu atmosféru nenecháme ujít.

  Auri v něm napsala:

  Já a vánoce.

  Také nejsem věřící ale i tak se Vánocům vůbec nebráním! Vánoce jsou jedny z nejkrásnějších okamžiků v roce. Nejde mi pouze o dárky ! S mamkou strašně rády pečeme cukroví,které následně i zdobíme. Můj taťka vždy uválí těsto, já s bráchou vykrajujeme a mamka peče...Zapojí se celá rodina..no není to spolupracování krásné? To samé je u zdobení stromečku. Všichni máme něco na práci a všechny to baví. U toho si zpíváme vánoční koledy. A když už je 24.12. a jsou Vánoce...ta vánoční atmosféra je nenahraditelná! Všichni jsou šťastní a veselý. A jsme všichni spolu. Potom spolu hezky povečeříme a potom zazvoní zvoneček a my si jdeme rozdávat dárky.... Vánoce jsou podle mě nejkrásnější svátek v roce...I když všechny serepetičky stojí nějaké peníze..stojí to za to! Já si rok bez Vánoc nedokážu představit ! Opravdu ti nic, z toho co jsem sem napsala , neschází?1010

  constantinne v něm napsal:

  *"Je to pro nás prostě hezké klidné období, kterému říkáme Vánoce, protože žádné vlastní jméno nemá." Aha. Ovšem přesně to je definice "slavení Vánoc" pro řadu lidí.
  *"Nemáme tolik dárků, třebaže bychom mohli." Takže nějaké dárky tam přece jen jsou? Kolik "tolik" dárků je potřeba k odlišení slavení neslavení?
  *"Nelámeme si zbytečně hlavu s tím, jak drahý dárek je dost dobrý, aby svého nového majitele neurazil." Takže slavení od neslavení odlišuje i finanční částka?
  *"Nekupujeme žádné ozdoby." Ono je fakt k slavení Vánoc kupovat rok co rok nové ozdoby? Takže když má někdo (řada rodin) jednu sadu ozdob nakoupenou kdysi dávno, zděděnou po babičce nebo vlastnoručně vyrobenou, možná ani neví, že vlastně neslaví vánoce.
  *"Musí se napéct cukroví, koupit stromeček a dekorace," Kupované cukroví, ozdobené větve z lesa se nepočítají a vlastnoručně vyrobené dekorace se taky do slavení nepočítají?
  "Vánoce jsou přeci o skromnosti a o tom, že si všichni sedneme k jednomu stolu." Takže když je někdo dobrovolně či nuceně skromný, ale stoluje s někým druhým, tak slaví Vánoce celoročně (tedy kromě Vánoc, kdy si třeba dopřeje nějakou "neskromnost" navíc)?

  Spousta lidí evidentně neví, že vánoce neslaví, anebo že je slaví pořád. :D

  AnezkaB v něm napsala:

  Taky nejsme věřící

  Ale pro nás je to prostě den, kdy jsme spolu.
  Stromek máme, že se nám líbí, jak pokoj pak krásně voní. Kapr nám moc chutná a rádi koukáme na pohádky v televizi. Dárky si nedáváme moc velké, máme pod stromkem rádi knížky. A ty si dáváme prostě jen tak že se máme rádi.
  Prostě si uděláme z vánoc hezký den a na to nepotřebujeme být věřící. Do kostele nechodíme, ani na půlnoční.

  kikionka1 v něm napsala:

  já také nejsem věřící

  Já také nejsem věřící, ale to neznamená, že nemůžu slavit Vánoce jenom proto, že onen svátek mám prostě ráda. A řekla bych, že než spíš stresující je to pro mě naopak období, kdy mám neustále dobrou náladu a můžu se těšit na ten Štědrý den. Vždyť pečení cukroví, shánění stromečku, dárků, buráky, mandarinky, adventní věnec, písničky, pohádky, kapr- všechno to má své kouzlo 16 Vánoce prostě slavím kvůli jejich kráse a ne kvůli tomu, že bych byla věřící 25

  předchozí 1 další