Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nesmím si čichnout ke květině ani pohladit kočku

  vydáno  •  Zdraví · Handicap
  Chodíte na louky, kde je pyl? Nic vám to neudělá? Mně bohužel ano - jsem na pyl strašně alergická. Kamarádka jednou chtěla, abych s ní šla na hřiště. Souhlasila jsem, ale pokaždé, když jsem se z hřiště vrátila domů, měla jsem červené kruhy pod očima. Já ale nemohla přijít na to, proč je tam mám.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Pylový kalendář

  Pylové zpravodajství vám prozradí, v kterém období se vyskytují určité druhy pylů a kdy si mají alergici dávat větší pozor. 

  Říkala jsem si: ke kytce jsem si nečichla, nespadla jsem do kvítí... nic z toho. Potom jsem šla znovu na hřiště a přišla jsem na to, že si pořád a pořád mnu oči.

  Proto jsem měla červené kruhy pod očima. Když se mi tam objevily, vypadalo to, jako kdybych dva dny plakala a nebo nespala. Maminka mi zakázala chodit tam, kde je moc pylu (hřiště, louka, park a podobně). Na kruhy pod očima si musím dávat mastičku.

  Je toho bohužel ještě víc, na co jsem alergická - srst, prach a plíseň. Přitom si (jak už jsem zmínila) nesmím mnout oči, jinak se mi pod nimi udělají červené kruhy.

  Když jsme potřebovali vědět, na co jsem alergická, zašli jsme k doktorovi - alergologovi a ten mi provedl testy, aby zjistil příčinu mých potíží. Od té doby vím, že si nesmím čichat ke květinám ani hladit kočky. Buďte tedy rádi, pokud žádnou alergii nemáte.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (77)

  Příspěvek z 10. srpna 2010 ve 22:04.
  natysek12 v něm napsala:

  Reakce na Horse-BarushQa:

  Je to jednou za život, ale může to vyvolat řadu komplikací a ta operace není moc příjemná. Když jsem měla slepák, tak jsem měla ještě torzi vaječníku, zánět močového měchýře a zánět mozkových blan. Nepříjemné.

  Příspěvek z 10. srpna 2010 ve 22:02.
  natysek12 v něm napsala:

  :o(

  Alergie není zrovna moc příjemná....

  Příspěvek z 9. srpna 2010 ve 21:16.
  máča v něm napsala:

  No, jak to už u každýho bývá,nikdo není dokonalý

  JÁ mám jen lehouckou alergigi na seno a slámu.Ale můj děda je asmatik.Vždycky mě mrzelo že mě nemohli vzít na statek na koně a že sme si spolu nemohli hladit kočičku.takže vím maličko jaký to je.131313131313131327272727272727