Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nestyď se za rovnátka!!!

  vydáno  •  zdraví
  Pokud patříš zhruba mezi 85 procent lidí, kteří mají vadu chrupu, je tento článek přesně pro tebe! Některé vady můžou napravit jedině rovnátka, ale nedělej si hlavu... Rovnátka jsou v dnešní době IN! Takže ten, kdo nemá rovnátka, jako by vůbec nebyl. V tomto článku budu mluvit o fixních rovnátkách (zámečky, trvalá rovnátka).

  Zuby, rovnátka, © Profimedia.cz

  S fixními rovnátky můžeš dělat úplně všechno - můžeš sportovat, plavat, líbat se s klukem/holkou... zkrátka co tě napadne. S jídlem to bude ale horší. Nesmíš například kousat do něčeho tvrdého (jablko, opečený chleba...) - zámečky by se tak mohly uvolnit. Také se musí chodit na pravidelné prohlídky nebo utahování zámečků.

  Pokud by tě rovnátka tlačila, určitě od svého zubaře dostaneš takový vosk, který stačí namočit a přiložit na rovnátka. Je fakt, že prvních pár dní od nasazení rovnátek bude možná trochu nepříjemných. Nějakou chvilku to prostě potrvá, než si tvoje pusa na všechny ty drátky zvykne. Ale neboj, všechny nepříjemné pocity brzo přejdou a pak tě už čekají jen zoubky jako perličky!

  Mně osobně rovnátka docela překvapila, protože jsem neměla vůbec žádné problémy. Zvykala jsem si na ně během pár dní, ale hned jak jsem si zvykla už to bylo v pohodě. Měla jsem strašně hodnou paní doktorku, která mi všechno vysvětlila a říkala mi co zrovna bude dělat.

  Ze začátku jsem dělala scény, že žádný rovnátka nechci, ale pak se mi to uleželo a rozmyslela jsem si to. A teď jsem ráda že jsem si to rozmyslela, protože mám krásně rovný zuby. Takže kdo nechce rovnátka, tak si to pořádně rozmyslete, ty dva roky (záleží jak hodně máte křivé zuby) se vydržet dají.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi KiKiČa


  Máš problémy s rovnátky? Mrkni do poradny Alík radí dětem a najdi odpovědi na téma rovnátka.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (90)

  Příspěvek z 17. září 2008 ve 13:28.
  Renitta v něm napsala:

  Me se teda rovnatka nelibi....

  Jsem rada ze jsem po tatovi, on totiz ma moc dobry zuby. Rovnatka ani nahodou nechci...23

  Příspěvek z 12. srpna 2008 ve 21:02.
  WendulQa v něm napsal:

  Reakce na Klárulík:

  Ahoj,neboj se,na rovnátka si určitě časem zvykneš:-)A co myslíš,že je lepší?Mít zuby nadosmrti křivé,nebo si pár let vytrpět rovnátka a mít zoubky krásně rovné?

  Příspěvek z 12. srpna 2008 ve 21:00.
  WendulQa v něm napsal:

  Chtěla bych je taky!!!

  I když se někteří lidé za rovnátka stydí a považují je za vadu na kráse,já bych je uvítala!!!Sice mám zuby od přírody pěkně rovné,ale rovnátka se mi velmi líbí a chtěl bych je taky.Naši mi to ale nedovolí,protože je to podle nich drahá záležitost.13