Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Netýrejte zvířata pyrotechnikou!

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 8. ledna 2018 v 18:53.
  hry458 v něm napsal:

  Anonymka_00: Pro tebe určitě když seš mladá ale starší jako já to už vidí pochybně.

  Příspěvek z 6. ledna 2018 v 16:18.
  Anonymka_00 v něm napsala:

  Ohňostroj je skvělý!

  Příspěvek z 2. ledna 2018 v 16:33.
  hry458 v něm napsal:

  Rádoby zábavní pyrotechnika je pitomost. Chápu kdyby to dělali profesionalní odpalovači při nějakém výročí města nebo na nový rok. Ale když to amatéři bouchají už měsíc před a ještě vetšinou měsíc po silvestru a do toho pak v vetšich městech i běhen roku tak bych nic nenamítal proti zákazu této pyrotechniky s vyjimkou výročí a novýho roku

  Příspěvek z 31. prosince 2017 v 19:16.
  klobáska v něm napsal:

  Na druhou stranu, pro nás lidi, co máme rádi černý humor, nabývá po Novém roce rčení „je toho tak málo, že bys to spočítal na prstech jedné ruky“ zcela nového významu!

  Příspěvek z 31. prosince 2017 v 18:02.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Před pár dny říkali v televizi, že v Německu jsou přísnější pravidla pro zábavnou pyrotechniku, než u nás, a že na hranicích občas zadrží někoho, kdo veze u nás zakoupenou zábavnou pyrotechniku do Německa.

  Příspěvek z 31. prosince 2017 v 18:00.
  klobáska v něm napsal:

  ...a co těch lidských úmrtí a zranění, kterých je kvůli těmhle pitomostem každý rok víc než dost! :-c

  smejky225: Právě jsem se dozvěděl, že člověk nemůže chodit po městě s puškou a střílet do lidí, i když mu to dělá radost! To je také omezení svobody, nemyslíš? :-|
  (Pro inteligentní lidi: Tento zákaz je stejně rozumný, jako by byl i zákaz „zábavné“ pyrotechniky.)

  Příspěvek z 31. prosince 2017 v 16:28.
  Janulkacz v něm napsala:

  Lituju zvířátka Rv,jinak pěkný článekR^

  Příspěvek z 31. prosince 2017 v 15:19.
  smejky225 v něm napsal:

  Zvířata to vydrží. Máme doma také zvířectvo a při tom dneska se u nás slaví a máme petardy a další bouchací erteple.. Zakázat tohle, znamenalo by to další omezení svobody. Není už zákazů příliš?

  Příspěvek z 31. prosince 2017 v 15:00.
  kajca v něm napsala:

  Je to velice hrozné pro zvířata právě dnes je silvestr takže u nás to už od rána je hluk samí pedardy a jiná pirotechnika .:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(]:-)

  AnezkaB v něm napsala:

  Tady to tříská den co den. Za světla i v noci už od Mikuláše. A vždycky je to pak ještě i celý leden, aby asi lidi vypráskali všechno, co mají doma. Mě to štve i za ty zvířata ale i za sebe. To si člověk v noci spí a třeba ve 2 ráno začne rachot:(
  A v lednu pak v místních novinách každý rok píší kolik lidí je zraněných, kolikrát museli zasahovat hasiči, kolik v hrůze uteklo psů a podobně.

  Příspěvek z 31. prosince 2017 v 11:58.
  unous v něm napsala:

  U nás bouchaly petardy celý prosinec...nevím, ale příjde mi, že petardy patří jenom k silvestru a bouchat je celý prosinec je nejen zbytečné, ale trpí, jak zvířata, tak lidi. A ještě všude je plno dýmu, což určitě ani životnímu prostředí nesvědčí. A ty odpadky,co z toho zůstanou..

  Příspěvek z 31. prosince 2017 v 11:12.
  Fandíček18 v něm napsal:

  Alfa_Beta: To je pravda

  Příspěvek z 31. prosince 2017 v 11:11.
  Alfa_Beta v něm napsala:

  Souhlasím se SVETLEM a Džungaráčkem, zvířata opravdu hodně trpí, skoro všem je to jedno, opravdu jsou nejhorší ty ohňostroje před Silvestrem, zrovna včera to trvalo jednu minutu v kuse, týrání zvířat se opravdu prodlužuje, ale netrpí pouze zvířata...i když, my jsme v podstatě taky zvířata.

  Příspěvek z 31. prosince 2017 v 11:06.
  Half-BloodPrincess v něm napsala:

  Je to hrozný, ale těžko s tím asi někdo něco zmůže. Pochybuji, že kdyby někdo navrhl zrušení všech těchto petard apod., že by s tím většina souhlasila. A i kdyby zákon prošel, určitě by se našli tací, kteří by ho porušovali. My máme to štěstí, že naše dva kocoury ohňostroj ani nevzbudí. :D

  Příspěvek z 31. prosince 2017 v 10:01.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Ano, zvířata trpí. Skoro nikoho ti nezajímá. Nejlepší je zatáhnout rolety, pustit mazlíčkovi příjemnou hudbu a přitulit se k němu. Ale třeba moje Amy - křeččice a Kika - pejsek (když byl starší) se ,rachejtlí' nebáli. Jinak moc hezký článek, myslím, źe na veterině to taky páníčkům říkají.R^

  Příspěvek z 31. prosince 2017 v 9:42.
  SVETLO v něm napsal:

  Ohňostroje zkrátka k Silvestru patří, s tím asi nikdo nic nezmůže. Ale nesnáším, když lidi zbytečně odpalují petardy ještě před Silvestrem, to potom prodlužují týrání zvířat.

  Příspěvek z 31. prosince 2017 v 9:42.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Opravdu se tohle resi az posledni roky, nechapu proc ne driv. Napsala bych na tohle tema komentar, ale jeste by me ostatni uzivatele alika ukamenovali, tak radsi nerikam nicRv

  Příspěvek z 31. prosince 2017 v 8:50.
  smejky225 v něm napsal:

  A co mám dělat, když pyrotechniku mám již zakoupenou? Sice s článkem souhlasím, ale toho řevu na tohle téma už je příliš. Vyskytuje se všude a nic se nemá přehánět. Lidé slaví Silvestra každy rok.. A pyrotechnika se řeší až poslední roky.

  Příspěvek z 31. prosince 2017 v 8:39.
  Murzíček v něm napsala:

  Moc se mi clanek libi. Jsem rada ze nekdo o pyrotechnice uvazuje i jinym smerem

  předchozí 1 další