Alíkovina

Neuklízejte rohy, ocasy ani křídla!

vydáno  •  Kultura · Hudba · Vánoce · Malířství · Rodičům · Vyrábíme
Pokud jste si předvečer svátku sv. Mikuláše užívali v podobě čerta, anděla či Mikuláše, pak ještě neuklízejte své rekvizity. Mikulášské veselí si můžete náležitě užít i o víkendu. Mám pro vás dvě pozvánky do hlavního města. Pokud to máte do Prahy daleko, dobře se rozhlédněte, zda se něco zajímavého nepořádá také u vás.

Výstava probíhá v Českém muzeu hudby od 5. 12. 2008 do 2. 4. 2009., © Karel Franta

Přijďte si vyrobit dárek

V Uměleckoprůmyslovém museu (UPM), jehož budova stojí jen pár minut cesty od stanice metra Staroměstská, mají výtvarné dílny už dlouho tradici. Tentokrát je přichystána výtvarná dílna pro všechny děti i dospělé, kteří si chtějí vyrobit originální vánoční dárek – knižní pouzdro, inspirované exponáty výstavy Artěl /Umění pro všední den 1908 – 1935.

Dílna probíhá v sobotu 6. prosince 2008 od 10 do 16 hodin ve výstavním sále a v ateliéru Uměleckoprůmyslového musea. Výtvarný materiál i vstup zdarma.

V neděli 7. prosince přichystali ve stejném muzeu předvánoční nedělní představení loutkového divadla Xaver pro děti, jejichž rodiče si chtějí prohlédnout výstavu. Představení se jmenuje: Kterak Kašpárek s Kubou čerty vytrestal.
Představení začíná v 15 hodin před stálou expozicí a trvá 50 minut. Je určeno dětem od 3 let. Vstup na představení pro děti zdarma po předložení platné vstupenky do muzea rodiči.

Koncertní sál čeká i na vás!

Z Českého muzea hudby (Karmelitská 2, Praha 1) vám vzkazují: vezměte si rohy, ocasy a křídla, přibalte flétničky, housličky, píšťalky, rolničky, zpívající hlásky a chuť si zahrát a zazpívat. Jste zváni na setkání s hudebními čerty na obrázcích zbrusu nové výstavy Karla Franty.

Veselé odpoledne s hudbou a soutěžemi probíhá v Českém muzeu hudby tuto sobotu, tedy 6. prosince, od 16 do 18 hodin. Bude se nejen zpívat a muzicírovat (a to přímo ve velkém koncertním sále – dvoraně Českého muzea hudby), ale taky soutěžit ve skládání puzzlí čertovských obrázků Karla Franty nebo hlavolamu Čertovská Barča. Děti i dospělí si mohou prohlédnout výstavu Malovaná muzika Karla Franty.

Další zajímavé články:

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (16)

Příspěvek z 9. prosince 2008 v 16:29.
barunecka123 v něm napsal:

gorila

ahoj11

Příspěvek z 7. prosince 2008 ve 14:29.
iver v něm napsala:

Ivy

já jsem byla anděl vyděla  jsem i bázlivé děcka vydělala jsem si 300stovky

Příspěvek z 7. prosince 2008 ve 13:33.
lvíček20 v něm napsal:

naty

Já šla za anděla tak jsem viděla všechny21