Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nevíme, co máme, dokud to neztratíme

  vydáno  •  Vztahy
  Postel, oběd, čisté oblečení bere většina lidí jako samozřejmost. Ale má tyto věci každý?

  Aktivisté uvařili oběd pro tisíc lidí z potravin, které by jinak supermarkety kvůli prošlé lhůtě vyhodily. (10. září 2013), © MAFRA

  Tento článek jsem se rozhodla napsat, protože mi poslední dobou přijde, že si lidé vůbec neváží toho, co mají. Tak třeba když jsem ve škole, holky tam házejí svačinu jen tak z legrace na zem. Nejspíš při tom nemyslí na děti v Africe, které hladoví. Ale já ano. Nebo když děti přemlouvají mámu, aby jim koupila tohle triko s tímhle obrázkem či nějaké džíny. Neví asi, jaké to je, být bez značkového oblečení a drahých bot.

  Každý je taky asi občas naštvaný na rodiče. I já. Ale když si představím, že by se o mě staral někdo jiný než moje maminka, tak je mi úzko. Kdo jiný by mě utěšil, když je mi smutno, staral se o mě, když jsem nemocná nebo kdo by mi poradil, když to potřebuji. Opravdu nevím. Někdo třeba nemá nejbohatší rodiče, ale má kde bydlet, kamaráda, kterému se může svěřit nebo zálibu, která ho naplňuje. 

  Proto si myslím, že bychom měli bojovat za ty, které milujeme a nebrat to, co máme jako samozřejmost. Abychom, když někoho ztratíme, toho později nelitovali.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 21. srpna 2014 ve 14:42.
  ZoLu v něm napsala:

  máš pravdu

  Je to pravda a treba to do mladým,, teda nám nejako zdôrazňovať. Koľko krát je v koši vidieť vyhodené jedlo.
  Minule, pred Vianocami, som bola v papiernictve. Ponáhľala som sa. Predo mnou boli učiteľky? vychovávateľky? proste nejaké tetušky z dedskeho domova. Kupovali deťom fixky. Mali málo peňazí, dostali zľavu a brali najlacnejšie tašky. Chcem tým povedať, že nemusíme ísť do Afriky, stačí sa pozrieť u nás ná chudobnejších, ako šetria. Čo im môže spraviť radosť. Pre nás je to maličkosť a pre nich výnimočnosť. A veľká časť z nich je priatelskejsia, milšia ako bohatý.
  Inak, pekný článok

  Příspěvek z 14. srpna 2014 ve 12:34.
  Masa-3 v něm napsala:

  jj

  Je dobře že tu něco takového zaznělo254