Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nevíte, co číst?

  vydáno  •  Knihy
  Malý švédský detektiv Kalle zasahuje. Knížka je pro děti. Je hravá, kamarádská, ale někdy i hodně napínavá. Trilogie od Astrid Lingren.

  Knihovna je opět z použitých palet, které jsou ale upravené a přeskládané. , © Lukáš Procházka

  Také patříš k těm, kteří si rádi doma zalezou a čtou si hezkou, napínavou nebo klidně i romantickou knížku?  Já moc ráda čtu. Knížky, o kterých vám chci napsat se jmenují: Detektiv Kalle má podezření, Svěřte případ Kallovi, Kalle Blomkvist zasahuje.

  Všechny tři knížky vypráví o trojici velkých kamarádů. Jsou to: Kalle Blomkvist, který se moc chce stát soukromým detektivem, každou osobu, která se mu zdá podezřelá, si zapíše do svého notýsku; Anders a Eva-Lotta, jenž se oběma klukům velmi líbí, je to ten typ dívky, který si rád hraje i s klukama.

  Tito tři kamarádi žijí v městečku Lillköningu. Jednou sem přijede strýc Evy-Lotty, ale dětem se vůbec nelíbí. Kalle si zapisuje všechny podezřelé činy nebo chování. Je to velmi napínavé, protože se dozví, že strýček je velký…(nechte se překvapit ;) )

  V knize Svěřte případ Kallovi se dovíme, že Eva-Lotta byla svědkem vraždy.  A ta vzpomínka ji pronásleduje dál, protože toho zločince policie nenašla. A jelikož z Evy-Lotty se teď stane veliký hrdina Lillköningských novin, dostává mnoho dárků, a tak se stane, že dostane i otrávenou čokoládu.

  Kalle dostane úžasnou příležitost ukázat svůj talent. Děti si o prázdninách nejraději hrají ještě s jinými dětmi a to tak, že se pošťuchují a dojde k válce. Také si schovávají tzv. „Velkého bručouna“, což je kus kamene, který prý připomíná bručouna. Bílé růže - hrají si totiž na válku dvou růží, čili Červené a Bílé - schovají Velkého bručouna a nějakým způsobem napovědí Červeným, jak ho mají najít.

  Třetí kniha je Kalle Blomkvist zasahuje. Ta je hodně, ale opravdu hodně napínavá. Vystupují zde únosci, kteří unesou vědce, který vynalezl neprůstřelný plech, i s jeho synem. Kalle a Eva-Lotta jsou čirou náhodou u toho. A pronásledování začíná. Eva-Lotta chce unesené oběti zachránit, ale nepovede se jí to, takže se sama stala unesenou. Dokonce se dostanou na ostrov, kde se únosci snaží z profesora vymámit, kam schoval papíry s návodem na výrobu neprůstřelného plechu.

  Je to vše velice napínavé, ale také velice doporučüji.
  Přeji hezké počtení.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!