Alíkovina

Nevíte kam na tábor? Pojďte lovit kachnu!

vydáno  •  Volný čas venku
Ne, nebojte se, nezvu vás nikam na posed, chci vám představit jeden originální tábor. Kachna se na něm sice lovit bude, ale ne tak ledajaká. Bude to totiž kachna novinářská.

To budou zkoumat účastníci tábora Dětské tiskové agentury., © Radkaa

  • Zajímá vás psaní nebo moderování, ale ještě jste neměli možnost předvést, co ve vás je?
  • Nikdy jste nenapsali článek, ani nedrželi v ruce mikrofon a chcete si to vyzkoušet?
  • Nebo jste členové Dětské tiskové agentury, či spokojení účastníci předchozích táborů?
  • Je Vám 10 až 15 let?
  • Již několikátý netradiční novinářský tábor, letos opět zaměřený na rozhlasovou činnost je tu právě pro vás!

Novinářská kachna je tažný pták českých médií, vyskytující se zejména v létě v období okurkové sezóny a způsobující výskyt neověřených, někdy dokonce i zcela lživých článků a rozhlasových příspěvků. Doba jejího hájení spadá pouze na Apríla a Silvestra. A protože každý (i dětský) novinář si musí ověřovat všechno, o čem píše a točí, rozhodli jsme se této škodné trochu přistřihnout křídla...

Jen u nás zažijete týden s bezvadnou partou mladých novinářů i profesionálů, během kterého si vyzkoušíte týmovou redakční práci, natočíte vlastní rozhlasový pořad a zažijete věci, které Vás na běžném táboře nepotkají. A kdo ví, třeba se právě z vás díky tomuhle táboru jednou stane opravdový novinář, nebo moderátor.

Dopoledne budou věnována základům psané a zejména rozhlasové žurnalistiky. Nemine vás trocha teorie, co nikoho nezabije, psaní článků, které zveřejníme na našich internetových novinách, také práce s mikrofonem, střih, moderování, reportáže ze zajímavých míst, tvorba vlastního pořadu, živá ranní vysílání a navíc i natáčení pro Český Rozhlas 2 – Praha.

A aby se vám od samého psaní a mluvení nezkrátily žíly a nezadrhl jazyk, můžete se odpoledne těšit na celotáborovou hru (ano, právě tam dojde na zmíněný lov novinářské kachny), bojovky, sportování, koupání, výlety a spoustu dalších aktivit.

Ubytovaní budeme v příjemném prostředí chatek rekreačního střediska „U Jasanu“, Krásné Pole - Chřibská v Českosaském Švýcarsku. Pro účast na našem soustředění si rezervujte termín od 2. do 9.srpna 2008.

Více informací najdete na stránkách Dětské tiskové agentury: informace o táboře DTA.

Pojďte to s námi pořádně natřít novinářské kachně a předvést všem svůj talent!

Ale pospěšte si, počet míst je omezen!

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!