Alíkovina

Nevíte kam o víkendu? Zkuste jihlavskou zoo!

vydáno  •  Cestování · Zvířata · Čtenáři píší Alíkoviny · ZOO
Máte volný víkend, nevíte co podniknout a máte rádi zvířátka? Jeďte do Zoo Jihlava! Možná už jste slyšeli výraz "Zoo bez mříží" a je to pravda, v jihlavské zoo totiž žádné mříže nenajdete (s výjimkou ptáků).

© Anna Vavríková, MAFA

Je velice pěkná a je menší, takže ji stihnete projít snadno celou. Mají tam také vyvěšené cedule s časem komentovaných krmení jednotlivých zvířat. Na to opravdu stojí za to si počkat: dozvíte se spoustu zajímavých informací a někdy si zvířátka můžete i sami nakrmit. Pro děti je tu rozsáhlé dětské hřiště a kamerunské kozičky.

Jihlavská zoo existuje už více než padesát let. Vidět můžete například lemury, zebry, pštrosy, klokany, ohrožené medvědy malajské, jeřáby, capybary, tapíry, vydry, tuleně, ježky, rysy, kočky. 

zoo jihlava

Více o Zoo Jihlava i jejích obyvatelích najdete na www.zoojihlava.cz

Mezi letošní novinky patří čtyřčata ježka ušatého. Otcem je Aladin - hlavní hrdina večerníčku pana Chaloupky. Dále zde najdete kuřátka, která se vyklubala nandu pampovému, nebo mládě levharta sněžného. V červnu porodila také kočka bažinná a to rovnou pět koťat! Tak na co čekáte? Přeji pěkný výlet!

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (9)

Příspěvek z 12. října 2009 ve 14:03.
Barbořička v něm napsala:

zoo

Jednou se tam určitě s rodiči vydáme,miluju zvířátka16

Příspěvek z 11. října 2009 v 16:03.
KáťaKr v něm napsal:

Reakce na marczétkav:

v ZOO22

Příspěvek z 10. října 2009 ve 22:38.
marczétkav v něm napsal:

jooo

já v Jihlavě bydlím takže sem v tý zoo byla několikrát jo a je to pěkná zoo jo jedte se tam mrknout je tam strasne dlouhej tobogán ten je mooooooooooooooooc dobrej