Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Než si pořídíš pejska

  vydáno  •  Zvířata

  Spousta lidí touží po pejskovi. Mnoho z nich, hlavně děti, si ale neuvědomují, co znamená mít takového tvorečka doma. Než si pořídíš pejska, měl(a) bys vědět:

  Štěňátka, © Mari1

  Pejsek není chvilková záležitost
  Pejska máš na mnoho let. Jestli je ti teď třeba 10, až ti bude 25, tvůj pejsek s tebou stále může být, záleží, jaké plemeno budeš mít. A to je velká zodpovědnost, protože až tě přestane bavit, nemůžeš se ho jen tak zbavit, odložit ho.

  Pejsek vyžaduje péči
  Musíš si s ním neustále hrát, musíš se mu věnovat, cvičit ho, chodit s ním několikrát denně na procházky. Což může znít fajn, ale musíš se o něj starat, i když máš spoustu práce do školy, i když je hnusně a venku prší, i když jsi unavený(á) nebo musíš ráno brzy vstávat.

  Péče o pejska stojí nemalé peníze
  Potřebuje granule, pelíšek, očkování, hračky. Kdykoli se mu může něco stát a vyšetření u veterináře se klidně může vyšplhat na několik desítek tisíc Korun.

  Pejska nemůžeš nechat samotného
  Pokud chceš odjet na delší dobu, musí se ti o něj někdo postarat. Anebo ho musíš vzít s sebou, ale to vždycky nejde. Takže pokud ho nemáš kam dát na hlídání, na dovolenou si asi jenom tak nezajedeš.

  Pejsek tady nebude věčně
  Bohužel, to je ta smutná část na životě s mazlíčkem. Jednou zemře a nám po něm bude smutno. A pokud jsi velice citlivá osoba, pak to můžeš nést hodně těžce a možná by pro tebe bylo lepší, si pejska vůbec nepořizovat.

  Přesto je život s pejskem krásný a může nám do života přinést spoustu radosti. Já mám pejska a jsem za to moc ráda. $> Ale není moudré pořizovat si jakékoli zvířátko, aniž bychom promysleli všechny možnosti. Takže pokud chceš pejska, pořádně se rozmysli! Je to sice krásné, ale nese to s sebou spoustu povinností.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 9. prosince 2018 v 10:04.
  marbo1212 v něm napsala:

  Pěkný článek $> Taky mi zemřel pejsek v lednu 2018, pořád se mi po něm stýska a ted mám novýho a užívám si to sním $>

  Příspěvek z 8. prosince 2018 v 10:44.
  VikiKlára v něm napsala:

  AnezkaB: mě umřel pejsek asi před 4 lety a pořád se mi stýská.. ;-(

  Příspěvek z 8. prosince 2018 v 10:12.
  AnezkaB v něm napsala:

  Po pejskovi je mi smutno ještě dnes. A je to už několik let, co zemřel;-(