Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Než si pořídíte pejska – rady a tipy nejen na jeho výchovu

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 10 dní.
  Příspěvek z 15. září ve 13:48.
  KittyEli v něm napsala:

  YOYO - ty o papírovém chovu psů asi opravdu nic nevíš. Chovatelé chodí normálně do práce, neživí je to, na rozdíl od množitelů. Spojení dvou jedinců s papírama se dělá, aby se přenesl určitý genetický potenciál, hlavně u pracovních plemen. Každý chovatel ti řekne, proč udělal zrovna toto spojení jedinců.
  Pes nás doprovází po miliony let, v dnešní době pomáhají třeba jako asistenční, hledat drogy, záchranářští ... každé plemeno má určité zaměření a opravdu si nemyslím, že tím že máme psa to nějak přispívá k tomu, že ostatní ho budou chtít taky. Spíše si uvědomuji i to, že nejen starším lidem co jsou sami dělají společníka a pomáhají jim neizolovat se od společnosti. Vidím to kolem sebe jak se schází a diskutují, bez toho psa by je asi nikdo nedostal ani ven, takže dělají hodně pro své zdraví. Pejskaři jsou velká komunita a mají nezanedbatelný vliv i na ekonomice.
  Tím, že máme psa s papírama, právě nepodporujeme množírny a jejich nekalé praktiky. Navíc máme jistotu co nám z ní vyroste, jakou povahu mají její rodiče. Mamce pomáhá i se záchvaty, jen díky ní nekončí často v nemocnici.
  Víš, že hodně pomáhají zvířata i psychicky nemocným lidem, třeba tím, že u nich snižují riziko sebevražd.
  Pokud ti vlastnictví zvířat vadí, pak chápu, že toto nepochopíš,

  Příspěvek z 15. září v 6:40.
  Betty_H v něm napsala:

  Počkej,YOYO,teď mi přijde,jako kdyby jsi nechtěl ať lidé chovají psi.Vím že ty si nějak proti vlastnictví zvířat nebo tak,takže to chápu a respektuji tvůj názor.Nicméně,chovatelské stanice dělají všechno to,co psala KittyEli,ale i tak si vydělají,aby žili.Ti lidi jsou taky jen lidi.Vlastnit pejska není špatná věc,jen se o něj musíte dobře starat.Co jsem zapoměla napsat,je fajn si předtím pořídit nějakého křečka nebo morče,a tím si vyzkoušíte,či budete schopní se o pejska starat.

  Příspěvek z 15. září v 0:43.
  YOYO v něm napsal:

  KittyEli,
  nevydělávají? Takže jsou ve ztrátě? No to asi ne. :-)
  Dělají to kvůli zisku, ne pro nějaké „větší dobro“.
  Proč bych to nemohl srovnávat? Sama si teď popsala ty rozdíly - já uvedl podobnosti - obojí je je srovnávání.

  Psi budou v útulcích dokud bude běžné chovat psy. Dokud je budou lidé kupovat, to už je jedno odkud, tak je budou lidé množit.
  Kdyby nikdo nechtěl chovat psy, tak by žádní množitelé neexistovali, Ti jen uspokojují existující poptávku.
  Tím, že si koupíš psa - i když drahého s různejma dokladama - tak dáváš světu najevo „je normální a super chovat psa“ - a tím napomáháš tomu, že ostatní lidé chtějí psa. A ne všichni si mohou nebo chtějí dovolit toho drahého psa s papírama, takže napomáháš i existenci těch „horších“ množíren.

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 12. září v 16:38.
  KittyEli v něm napsala:

  YOYO - chovatelské stanice dělají zdravotní testy, kontroluje je klub a chodí kontrola vrhu, kdežto množírna ne a asi nemáš ponětí kolik stojí už jen březost feny, kontroly u veterináře, zdravotní testy na dědičné nemoci, vyvážená strava pro fenu a později pro štěňata. Chovatelské stanice na tom opravdu nevydělávají a taky platí daně z příjmu, což množitelé nedělají. Genetika dělá hodně a chovatelé se snaží vybírat zdravé jedince, u některých plemen se musí dělat i povahové testy k uchovnění, což množitelé neřeší. Provádí socializaci štěňat a neprodají štěně každému. Takto bych mohla pokračovat, takže srovnávat chovatelské stanice a množírny je nemožné. Kamarádka mojí mamky má chovatelskou stanici, tak vím jak to chodí a vím jak to vypadalo, když jsme si zamlouvaly naši fenu.
  Naše feny nikdy neměly štěňata a ani jedna nebyla kastrovaná, chce to jen je ohlídat v době hárání, nic víc. Dokud budou množitelé, budou psy v útulcích, pes s průkazem původ tam je velmi vzácná výjimka. Proč asi ...

  Příspěvek z 11. září v 19:08, upravený po 5 minutách.
  Betty_H v něm napsala:

  YOYO:Hm...Rozhodně nebyl záměr demotivovat od adopce,pokud to tak někdo bere,omlouvám se ,nebyl to záměr.Jako,k té chovatelské stanici-Je to svým způsobem taky trochu množírna.Nicméně,chovatelská stanice je stále nejlepší možností spolu s adopcí.A hlavně,v chovatelské stanici bývá psů většinou více,takže feny nejsou zatížené jedním porodem za druhým.Čistokrevný pes může mít složitý temperament,to je pravda.Ale vzniká většinou špatnou péčí,ať už „chovatele“ nebo páníčka.
  Tím,že si necháme namnožit psa ,sice nijak nepomůžeme pejskům v útulku,ale hele,začátečník,který s pejsky bude začínat,má lepší začít od štěněte.
  To s tím kastrováním,jsou výhody a i nevýhody, které zmínila KittyEli.Je tam napsané“pokud nechcete štěňátka“.Ale máš pravdu,to jsem zapoměla zmínit.Bylo toho tam hodně,a hlavně na konci článku jsem napsala,že jsem lecos zapoměla,psala jsem vše z hlavy.Jinak máš svým způsobem pravdu,díky že jsi na to upozornil. >X<-

  Příspěvek z 11. září v 18:49, upravený po 3 minutách.
  YOYO v něm napsal:

  V odstavci „množírna“ ve kterém by mělo být vysvětleno co je to vlastně množírna, není vysvětleno co je to vlastně množírna.

  Já bych podotknul, že chovatelská stanice je taky množírna - také množí psy za účelem výdělku. Rozdíl je jen v tom, že si mohou dovolit chovat se k těm zvířatům o něco lépe (alespoň teoreticky).

  Článek zbytečně demotivuje od adoptování psů z útulku. :-(
  Ty výhody a nevýhody jsou docela sporné

  • čistokrevní psi také majé hromadu zdravotních problémů, (často „podle návrhu“ té dané rasy)
  • i čistokrevný pes může mít složitý temperament a být náročný na vychování (taky často „podle návrhu“)

  A hlavně se v článku zmiňuje spíš jen to, co jako výhodu a nevýhodu uvažuje ten člověk, a ne co je dobré pro psy.

  Tím že si necháte namnožit nového psa, nijak nepomůžete těm psům, co už jsou v útulku.

  V článku není zmíněná hlavní výhoda kastrování. To, že zabrání nazorení dalších zvířat, které by pak mohli skončit v útulku nebo někde utopené v sudu jako nechtěné.

  Příspěvek z 10. září ve 14:20, upravený po 3 minutách.
  Betty_H v něm napsala:

  KittyEli:Jsem si vědoma chyb v článku,a i toho že kastrace má nevýhody.Hele,u kastrace to je těžko.Je výhodná i nevýhodná.Správně vychovaný pes se dokáže ovládat i nevykastrovaný,ale pomůže to však jedincům, kteří prostě vychovaní nejsou.Né každý zvládne dokonale vychovat psa,ani můj pes není dokonalé vychovaný.Naopříklad u agresivních jedinců se hodí.Jestli závodí,to je fajn,já nikomu neřekla že má nebo nemá kastrovat.Ne vždy se nevýhody můžou projevit.Nevím jak vy,ale já tlapky pravidelně mažu,a pomáhá nám to.(Mažu je vždy na konci dne).Hárání neberu jako problém,však jsem tam napsala,že tím ho jen zakončíte.Barf jsem říkala,že moc neznám,ale pro mě a začínají lidičky to může být ze začátku náročné.Chtěla jsem to tam zmínit,aby lidi věděli,že něco jako barf je.Jasně,Velká plemena.Mno je to spíš obecné doporučení,je samozřejmě vhodné si o plemeni které chci něco počíst.Tam je to většinou napsané o každém plemeni.Jinak děkuji za zpětnou odezvu,Jsem ráda za každého zkušenosti>X<-

  Příspěvek z 10. září ve 12:58.
  KittyEli v něm napsala:

  Kastrace má i své nevýhody, jako že pes zlenivý, ztloustne a projeví se u něj únik moči. Mamka s naší fenou závodí, takže kastrovat nebudeme. Tlapky se nemažou, sůl se omyje vodou a jsou na to speciální krémy, aby to tlapky nezjemnilo, protože to by bylo špatné. Musí být tvrdé a pak jim ani horko nevadí. Hárání není problém, ale přirozený proces. Moje mamka krmí naši fenu barfem a není to náročné, jen to chce myslet, že se musí dát rozmrazit maso.
  Dobře vychovaný pes se umí ovládat i v přítomnosti háravé feny.
  Velká plemena dospívají později, takže ani v jednom roce u nich nejsou dlouhé procházky ideální.
  Jinak pěkný článek.

  Příspěvek z 10. září ve 12:28.
  Magdafox v něm napsala:

  Hezký článek. ok Pomůže těm, kteří si chtějí pořídit pejska do rodiny. >X<-

  Příspěvek z 10. září ve 12:11.
  Ladyx v něm napsala:

  Krásný článek, 5 tlapek :-)@)->-

  Příspěvek z 10. září v 7:29.
  Andulen v něm napsala:

  Skvělý, podrobný článek o psech!
  Líbí se mi že zmiňuješ většinu problémů co člověk může s pejskem mít. Pět tlapek! 8-D

  předchozí 1 další