Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Neztratíte se v počítačovém světě?

  vydáno  •  Škola a poznání · Věda a technika
  Už jste někdy přemýšleli o tom, že i počítače mají své dějiny? Dnes jsou počítače téměř všude kolem nás, bereme je jako samozřejmost. Ale není to tak dávno, kdy i ty nejmenší počítače zabíraly prostory o velikosti skříně.

  © archiv

  V roce 2011 oslavíme 65 let od chvíle, kdy byl dokončen první elektronický počítač ENIAC (Electronic Numerical Integrator And Computer), uplyne 40 let od výroby prvního mikropocesoru firmy Intel a 30 let od představení prvního osobního počítače na světě.

  Od těch dob se stala v informačních technologiích spousta věcí a většina z nás si bez počítačů vůbec nedokáže představit svůj život. Vlastně i díky tomu si můžeme číst tento web, posílat si e-mailové zprávy anebo třeba SMS.

  Abychom oslavili tato výročí, připravili jsme si pro vás ve spolupráci se společností Intel kvíz počítačové inteligence, který změří vaše znalosti.  Na konci z něj vypadne vaše nikoli IQ (inteligenční kvocient), ale digitální inteligentní kvocient (digitální IQ) . Leckdo z nás si myslí, že toho o digitálním světě ví spoustu, ale jen naše digitální IQ (čti íkvé) ukáže, jak jsme doopravdy na tom!

  Pojď do toho, ať je z tebe dynamo! Tedy vlastně IT dynamo, což je nejvyšší vyznamenání a přísluší jen těm, do nejlépe úspějí v tomto kvízu.

  Když na konci dostaneš výsledek, nezapomeň se pochlubit svým kamarádům nebo rodičům a zkus je příměk k tomu, aby se sami nechali změřit. Třeba se ukáže, že jsou to "IT začátečníci”, kteří si s počítačem moc nevědí rady. Na závěr malá rada pro všechny, na které na konci nevyskočí, že jsou IT dynama: nebuďte smutní. Už jenom tím, že projdete tímto kvízem a seznámíte se se správnými odpověďmi, jste udělali velký krok, abyste se o světě počítačů dozvěděli více.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (31)

  Příspěvek z 14. února 2011 ve 22:41.
  hogreta v něm napsala:

  Reakce na mara_the_driver:

  víš jak se to říká: darovanému koni na zuby nehleď. Tady je docela jedno, jestli tam napíšou parametry: i kdyby si ho pak měl prodat, tak se ho pokusíš vyhrát, no ne? :)

  Příspěvek z 8. února 2011 ve 13:29.
  Corny---Haleova v něm napsal:

  Snad ho vyhraju

  Ahoj,moc bych si přála notebook.Ale nemám na to abych si ho koupila,a tak doufám že ho vyhraju.

  Příspěvek z 6. února 2011 ve 20:06.
  mara_the_driver v něm napsal:

  HW parametry

  ČUS všem nevím proč do článku nenapíšou taky Hardware Parametry kdo se v tom má pak vyznat že je to notebook(netbook) a taky dotykovej Tablet to je sice dobrý ale jak je našlapanej to už nikde neni.3212
  Jo a taky doufám že ho vyhraju.