Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nikdy jsem nebyla u moře

  vydáno  •  Volný čas venku
  Nikdy jsem nebyla u moře...

  Nebe plné balonů., © MAFRA

  Blíží se konec školy, začátek prázdnin. Moji spolužáci a kamarádi se baví o tom, kam se o prázdninách chystají. Po chvíli se k nim přidávám.

  Kamarádka K. se chystá do Turecka, kamarádka B. do Egypta a Itálie, další moje kamarádka do Řecka. No, prostě většina lidí, které znám jedou k moři, do exotiky. Ale moře, co to je? Písek, pláž, dovolená..? Lidé to ví, ale já? Člověk, který u moře nikdy nebyl a do těchto prázdnin ani nikde v zahraničí? Vím, že jsem divná, ale co s tím nadělám? Děkuji, ale svým přátelům a spolužákům, že se mi za to nesmějí. 

  Ale i v ČR můžete zažít skvělé prázdniny. V tomto roce jsme s rodiči prožili část prázdnin v Jindřichově Hradci a nemám si na co stěžovat. Ubytování moc hezké, každý den jsme měli naplánovaný jeden výlet. Podívali jsme se na zámek Červená Lhota, do Telče, jeli úzkokolejkou a mnoho dalšího. Počasí, i když bylo trochu chladnější, nám vyšlo. Dokonce jsme se dostali i do Rakouska! Vstávali jsme sice ve 4:30, lidem jsem tam nerozuměla, ale ta nádhera! ♥

  Mimo tuto dovolenou jsem byla i u tety, babičky, na Slovensku(!), u kamarádek. S nimi jsem si také užila zábavu. Babička má zahrádku, takže jsem si s bráchou hráli tam. Chodili jsme na hřiště, běhat, hráli badminton... U tety jsme se koupali v bazénu, opékali, sbírali meruňky... Na Slovensku jsme se šli podívat na hrad. S kamarádkou jsme šly do kavárny, udělaly si piknik. Byly to skvělé dny! 

  Takže, prázdniny v ČR mohou být také zábavné, stačí k tomu ti správní lidé. Neříkám, že přátelům občas nezávidím, že jedou tak daleko, ale i Česká republika má své kouzlo.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 13. srpna 2018 v 8:09.
  číča800 v něm napsala:

  Já byla u moře 3×

  Příspěvek z 20. prosince 2017 v 17:05.
  _kebaba_ v něm napsala:

  pekne napsane a souhlasim:-) taky jsem u more nebyla, ale za to kazde prazdniny projizdim Cesko a poznavam nova mista$>

  Příspěvek z 20. prosince 2017 v 16:38.
  Murzíček v něm napsala:

  Ja jsem u more taky nikdy nebyla, protoze mam malyho brachu