Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nina Dobrev

  vydáno  •  Filmy, divadlo a muzikály
  Nina Dobrev, celým jménem Nikolina Konstantinova Dobreva je bulharsko-kanadská herečka, která se narodila 9. ledna 1989 v Sofii v Bulharsku. Je známá především z Upířích deníků, kde ztvárňuje roli Eleny Gilbertové.

  obálky upíří deníky, © Michaela Palkovičová

  Ve 2 letech se přestěhovala se svou rodinou do Kanady . Mluví plynně anglicky a bulharsky. Má staršího bratra (1984). Již od mala se zajímala o tanec, hudbu, gymnastiku, divadlo a herectví a mezi její koníčky patří gymnastika, plavání, fotbal, tanec, horolezectví, snowboarding a jezdectví. 

  V roce 2001 se jako 12ti letá objevila v seriálu Degrassi: The Next Generation. Dále si také zahrála ve filmech Daleko od ní (Away from Her, 2006), Hra na rodinu (Playing House), V rytmu stepu (How She Move, 2007). Přelomovým filmem její kariéry se stal televizní snímek s názvem Too Young to Marry (2007), který jí umožnil ztvárnit hlavní postavu. Zde si jí všimli také jiní režiséři a pomohli ji tak nastartovat její hereckou kariéru. Následoval film Never Cry Werewolf (2008), ve kterém si zahrála s Kevinem Sorbem. V roce 2008 se objevila v televizním muzikálu The American Mall. Také ztvárnila jednu z postav ve filmu Pokušení (Chloe), který měl premiéru 26. března 2010. V roce 2011 získala roli ve filmu Spolubydlící. V srpnu roku 2014 hrála s Jakem Johnsonem a Damonem Wayansem ve filmu Falešní poldové.  Ovšem její nejznámější role je Elena Gilbertová a Katherine Pirce ze serialu The Vampire Diaries(Upíří deníky). Tam se také seznámila s hercem Ianem Somerhaldem a dali se dohromady.

  V květnu 2013 se pár ale rozešel.Jejich vztah celkem trval 4 roky a 5 měsíců. Nina ho podle všeho seznámila s herečkou Nikki Reed,s kterou později začal chodit a 27. 4. 2015 se s ní oženil. Na Ninu to bylo moc a tak dne 6. dubna 2015 oznámila prostřednictvím Instagramu, že seriál Upíří deníky opouští . 

  Tak doufám, že se vám to alespoň trošičku líbilo. Já mám celkově Upíří deníky a herce z něho moc ráda.

  Autorka: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 13. srpna 2015 ve 12:21.
  kapibary v něm napsala:

  nevím

  No nevím, ale mně přijde že je většina zkopírovaná. Zajímavější bylo kdyby autorka článku napsala své vlastní postřehy a názor na herečku než jen psát fakta.