Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Noc s Andersenem - aneb když děti v noci nespí

  vydáno  •  Kultura · Knihy
  Taky by jste si přály ožít a být u vyvolavání duchů, a být na půlnočním karnevale a spát ve škole (knihovně, klubovně) s přítomností Hanse Christana Andersena? Řeknu vám, že je to super! Právě tohle a mnoho dalšiho překvapení se stane kouzelné noci v naší škole v Bohuslavicích tento pátek.

  Účastníci Noci v olomoucké knihovně., © archiv knihovny

  Tato krasná a kouzelná noc se slaví v Čechách, ale také na Moravě, ve Slezsku, v Polsku a ještě dalších státech. Doufám, že i ve vaší škole toto slavíme skvěle. Pokud jste o této noci nikdy neslyšeli, nebuďte smutní.

  Řeknu vám, že mě překvapilo, co všechno se při takové noci dá dělat. Většinou blbneme dlouho do noci. Taky moc rádi četujeme třeba se Slovákama a Polákama. Je to prostě legrace. Pokud nic takového ve škole nemáte, tak můžete tiše závidět.

  Bohužel, jedině v tuto noc ožívají pohádkové bytosti a opouštějí stránky pohádkových knížek, aby se v tuto noc opatrně přiblížily k vám! Pokud tento svátek slavíte, tak si ho bezvadně užijte!

  Přezdívka autorky článku na serveru Alík.cz Nina12

  Hans Christian Andersen

  (2. dubna 1805 – 4. srpna 1875)

  Dánský spisovatel, který proslul především jako jeden z největších světových pohádkářů.

  Mnohé z jeho 156 pohádek se staly již klasikou (Princezna na hrášku, Ošklivé káčátko, Císařův slavík, Císařovy nové šaty, Statečný cínový vojáček, Křesadlo a Malá mořská víla). Psal ovšem i verše a romány, z nichž je dosud čtena autobiografie Pohádka mého života.

  Kromě světoznámých pohádek napsal také několik úspěšných románů, několik poměrně málo úspěšných básnických sbírek a divadelních her.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (18)

  Příspěvek z 6. dubna 2009 ve 14:45.
  jonas1999 v něm napsal:

  super!!!!

  Letos jsem spal v knihovně poprvé.Je to super!Moc se mi tam líbilo4.Příští rok chci zas. Všem doporučuju!!!!!16

  Příspěvek z 5. dubna 2009 v 15:10.
  Bajíček v něm napsal:

  Reakce na -Super-poradna-:

  a nevitahuj jse ty -Super-poradno- ta holka nebo kluk co to psali tak jen chtěli říct co zažlili a ty nejsi žádná super poradna ty jsi super-otravovač

  Příspěvek z 5. dubna 2009 v 15:09.
  Bajíček v něm napsal:

  Reakce na -Vecvecinka-:

  no jasně ve řídě dobrej vtip