Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Noční bojovka na táboře

  vydáno  •  Prázdniny · Skauti · Léto · Kamarádi
  Jako každé jiné letní prázdniny jsem jela s mými sourozenci na tábor. Tábor byl poklidný, hráli jsme různé hry, chodili se koupat a do lesa. Pak vedoucí tábora vymyslel bojovku pro dorostence a dospělé. Všichni jsme se těšili, ale to jsme ještě netušili, co to bude za bojovku. Než všechny mladší děti usnuly, bylo půl desáté.

  Letní tábory, tábor, skaut, adrenalin, stanování, příroda, samostatné obrazem, © MAFRA

  Šli jsme potmě do lesa, kde jsme nikdy nebyli. Samozřejmě jsme si nesměli vzít baterku. Les byl dos tmavý na to, abychom se tam všichni ztratili. Baterky jsme měli jen dvě. Jedna se pověsila na strom, který byl daleko, něco přes půl kilometru. Druhou měl "strážce majáku". Ta hra se totiž jmenovala Maják. Maják měla být baterka pověšená na vzdáleném stromě. Naším úkolem bylo nepozorovaně a o samotě dojít, doplazit se či doběhnout k majáku a vykřiknout: "Maják!"

  Takhle se to zdá celkem jednoduché. Nepozorovaně ale znamená, aby vás neviděl hlídač majáku, který si může svítit baterkou. Další problém byl, že když vás uviděl, museli jste jít zpátky na 1. stanoviště. A to opravdu naštve, když už jste skoro u majáku a místo toho musíte běžet zpátky ten půlkilometr.

  Hlídač ten les samozřejmě už znal, neměl ten šílený problém jako my, že by narážel do kmenů nebo že by se proplazil ostružiním. A tohle jsou mé pokusy dostat se k majáku:

  1.pokus:

  Běžela jsem po cestě, hlídač mě slyšel hned na začátku.

  2.pokus:

  Plazila jsem se tak dlouho a opatrně, že mě nakonec jedna holka omylem prozradila. (Sama ovšem doběhla k majáku a dostala bod.)

  3.pokus:

  Šla jsem s kamarádkou, ale okamžitě nás slyšel.

  4.pokus:

  Nasbírala jsem si celou náruč klacků. Když se ke mně hlídač blížil, hodila jsem klacek opačným směrem a tím jsem odlákala jeho pozornost. Chytré, že? Nakonec se mi to vyplatilo a tímto způsobem jsem nakonec získala 3 body (nic moc).

  Ale nebyla jsem nejhorší a výhru dostal stejně každý stejnou. Jednu oplatku. Za ty modřiny, štípance a drápance jsem si to opravdu zasloužila. 

  A co tvoje příhoda z prázdnin?

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 14. února 2014 v 17:38.
  maku2 v něm napsala:

  Reakce na Hanka:

  :) to se mi stalo když jsem byla malá ale teď mě ztezky odvahy baví 4

  Příspěvek z 14. února 2014 v 17:37.
  maku2 v něm napsala:

  Reakce na Trecool:

  děkuju :) 7

  Příspěvek z 6. února 2014 v 19:06.
  jitu v něm napsala:

  Moje

  No mi jsme hráli něco podobného ale běháli jsme přes pole a bojovka začínala až od půl dvanácté v noci. Navíc udělali kostýmní i jako utrhaný hlavy a tím nás děsil23