Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  NORATEL - konkurz na redaktory dětských médií čeká i na vás

  vydáno  •  Kultura · Filmy · Internet · Soutěže
  Dětské noviny, dětské rádio a dětská televize. To jsou redakční týmy, které každoročně pracují při Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana v Ostrově. Jejich členem se může stát každý ve věku od 10 do 18 let. Musí však úspěšně projít konkurzem nazvaným Záhada NORATEL.

  Jedna z vítězek prvního ročníku konkurzu NORATEL., © Radkaa

  "Noratel je zkratkové slovo složené z počátečních slabik slov noviny, rádio, televize," vysvětluje Slávek Hrzal z Dětské tiskové agentury.

  V loňském roce se konkurzu zúčastnilo přes 300 dětí. "Zvítězily tři dívky, které se pak staly platnými členkami našich dětských médií," dodává ředitel festivalu ing. Marek Poledníček.

  "Na festivalu Oty Hofmana to bylo vážně moc supr. Na zážitky z festivalu nikdy nezapomenu. Otevřu si internet, zadám www.zahadanoratel.cz a budu se jen usmívat a vzpomínat. Na všechno to nejkrásnější co mě potkalo na festivalu v Ostrově. Všechny zdraví Barča," tak vzpomíná na své první novinářské působení jedna z loňských vítězek.

  A právě proto, že první ročník Záhady Noratel byl úspěšný, rozhodli se v něm organizátoři letos pokračovat. Konkurz je zpracovaný jako internetová hra a má několik úrovní. Po splnění jedné postupuje účastník do další. Každá vyšší úroveň je náročnější.

  V prvních kolech si děti formou testu zopakují základní znalosti z hodin slohu a mediální výchovy a dozvědí se něco z historie Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana. V druhém kole je čekají menší praktické úkoly, jako je například zpracování jednoduché zprávy nebo příprava rozhovoru. Závěrečnou částí konkurzu je příprava materiálu pro vybranou redakci – novin, rádia nebo televize. Na to budou mít děti celé letní prázdniny.

  V září pak odborná komise posoudí zaslané práce a vybere vítěze, kteří zasednou k redakčním počítačům, za rozhlasové mikrofony nebo do televizního studia ostrovského festivalu.

  Konkurz Záhada Noratel odstartoval 1. května 2010. Přihlásit se je možné pouze elektronicky na adrese www.zahadanoratel.cz

  www.zahadanoratel.cz

  Nejlepší řešitelé Záhady NORATEL pojedou v říjnu zadarmo na Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana v Ostrově. Tam se stanou redaktory dětských festivalových médií - novin, rádia či televize.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 4. června 2010 v 19:30.
  Virtuální-Porodnice v něm napsal:

  tak

  Tak už jsem na 5 urovni tu anketu jsem dokončila dneska, doufám že tak jak jsem to napsala to tak má být, jsem tam poprvé tak nevím co a jak ale už si myslím že jsem daleko na poprvé

  Příspěvek z 31. května 2010 v 18:10.
  Virtuální-Porodnice v něm napsal:

  super

  Jsem v druhém kole na čtvrté úrovni je to fajn, chtěla bych se alespoň podívat do toho ostrova a zažít zase jednou fajn událost navíc výhradně dětskou ale nevadí

  Příspěvek z 20. května 2010 ve 20:09.
  Barča v něm napsal:

  Reakce na ElizabethKnightley:

  1 Jako co tam vypadáme ? Nevím co znamená **** 12 Elí.16 Myslím, že nám to tam strašně moc sluší. Tedy já a Pavlí si to myslíme. :) Jsme rádi, že je to takhle zveřejněné. Ty ne ? Jen si zkus zadat do vyhledávače ,, Záhada NoRaTel´´ Nejsou to snad hezké vzpomínky ? :) Celý Festival Oty Hofmana v Ostrově byl supr. To, že je to tu zveřejněné, je menší bonus navíc. :) Jinak tam všechny vypadáme strašně moc hezky. :) A né jako **** ! :) Pěkné fotky. Můžeme za ně jen děkovat a chválit. :) 25 16 10