Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Normálno? Co to vlastně je?

  vydáno  •  Vztahy
  Asi si říkáte, o čem tento článek tak asi může být. Článek se týká, jak je již v názvu napsáno, jednoho jediného slova.

  To slovo, které v tomto článku bude hrát velkou roli je „ normálno“ a věci, které s tímto slovem souvisí, nebo i věci, které se kvůli němu dějí. Málo, tedy téměř nikdo z lidí o takových slovech zřejmě moc nepřemýšlí. Jenže, když se to tak vezme, tak je to vlastně docela důležité a zajímavé.

  Nejdříve asi začnu tím, co toto slovo vlastně „znamená“. Všichni si teď asi řeknete, že je to přeci jen obyčejné slovo, slovo jako každé jiné a nic zvláštního na něm není. Tak to však není. Jak je nám zřejmě všem známo, tak slovem „normální“ většinou označujeme věci, činnosti, chování a aktivity, které jsou pro nás přijatelné, které si myslíme, že jsou běžné. Zkrátka tímto slovem označujeme věci, které nás nijak nepřekvapují a nepřijdou nám nijak špatné.

  Slovem „nenormální“ logicky označujeme právě opak normálna. Nejspíše si všichni myslí, že vědí co se řadí do „normálních“ a co do „nenormálních“ věcí, činností, chování a aktivit. Jenže já se ptám... Kdo nebo co určuje, co je a co není normální a nenormální? Nevím jak vy, ale já neznám žádného člověka či tvora, nebo žádnou věc, která by představovala a určovala lidstvu vše, co je a co není normální.

  Abych to lépe vysvětlila, tak se vlastně dá říci, že to normálno, vlastně vůbec neexistuje. Každý má svou představu o tom co je a co není normální a každý si samozřejmě myslí, že ta jeho představa (přičemž vlastně ani neví, že je to jen představa), je ta jediná správná. Není to nic špatného! Jen aby nevznikly nějaké rozpory, tak chci říci, že neházím všechny lidi do jednoho pytle. Neříkám, že to tak má každý. Jsou lidé, co si to uvědomují, ale je jich málo.

  No zpátky k tématu. Jenže ve skutečnosti nikdo nemůže určit, co je doopravdy normální a co ne. Dle mého názoru, si toto slovo lidé vymysleli, aby se mohli hádat, urážet a jiné takové věci, ale zároveň si myslím, že si to vymysleli jen tak z nudy, aby měli co dělat (hádat se, nadávat si, povyšovat se). A teď bych asi přešla k těm důsledkům používání tohoto slova.

  Víte, jeden z největších a věčných problémů lidstva je ten, že jakmile jste jen trochu odlišní, jiní nebo se jinak chováte než ostatní a nejste úplně stejní jako to stádo kolem vás, tak jste hned divní, nenormální a tak dále a tak dále. A já bych řekla, že v tom hraje docela velkou roli právě toto slovo. Neříkám, že jedinou, ale jednu z těch velkých rolích tohoto globálního, neboli světového problému. Ostatně, takto právě vznikají právě jak psychické tak v nejhorších případech i fyzické šikany, kyberšikany a co já vím kolik těch šikan ještě existuje.

  Se slovem normálno je to vlastně docela podobné jako se slovem pravda. Vidíte? Není to...jenom slovo. Zkuste občas přemýšlet nad takovými věcmi. Zkuste přemýšlet i nad maličkostmi, které se zdají být obyčejné.

  Na závěr bych chtěla říci, že k tomuto článku jsem nepoužívala žádné internetové stránky, žádné knihy či jiné zdroje. K tomuto článku, jsem používala jen a pouze svoji hlavu. Dá se to možná nazvat takovou menší filosofií. Já jen doufám, že se vám tento článek líbil a chci vám poděkovat za přečtení. Když si z tohoto textu něco vezmete, třeba do života, tak budu akorát potěšena. I když vám to asi může přijít jako naprostá hloupost. Komentářům a kritice se nebráním, když bude kritika slušně napsána, budu ráda. Ráda si vyslechnu i jiné názory a připomínky. Děkuji za přečtení.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 14. srpna 2016 ve 20:27.
  mandragora1 v něm napsal:

  Reakce na GiraHiro:

  To jsem ráda, že se ti článek líbil. Alespoň nějaký ohlas. :)

  Příspěvek z 10. srpna 2016 v 15:14.
  GiraHiro v něm napsal:

  Moje řeč!

  Konečně někdo kdo ma na to stejny názor jako ja25