Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nosím ráda černou, ale máma mi ji zakazuje

  vydáno  •  Rodičům · Rodina
  Je snad trestné mít jiný názor na módu, než mají rodiče? Podle mámy asi ano. Obléká mě podle svého vkusu. Mám moc ráda černé oblečení: trička, džíny, kraťasy... Mamka z toho ale dělá strašnou vědu.

  Stánek Odd Room - Code:mode podzim 2010, © Dalibor Puchta

  Pořád slyším jen: "To si neber, v tom ti bude horko." Nebo: "Černá pohlcuje energii," a podobné věci. Nevím, jak se s tím vyrovnat. Udělat radost mámě, nebo si prosadit svoje?

  Nemám ani pořádně peníze, abych si mohla sehnat něco "na vlastní pěst". Všechno mi pořizuje rodina. Akorát babička z tátovy strany má pochopení a podstrkuje mi peníze na černé (nebo červené) oblečení.

  Rozhodla jsem se být rebelka. Svůj svérázný názor si nenechávám pro sebe, ale zatím prohrávám. Netrpělivě čekám, až si o takových věcech budu moct rozhodnout (konečně) sama. Teď je mi 11, takže si ještě musím pár let počkat.

  Ale to už asi bude zase jiná móda. Co vlastně móda je? Potřeba lišit se od souseda nebo sousedky od vedle. Tak vlastně nevím: stát si dál za svým, nebo se podřídit? Proč z oblékání vlastně dělají lidé takovou vědu?

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (54)

  Příspěvek z 8. září 2012 ve 20:09.
  Trecool v něm napsala:

  Reakce na Anucha:

  SEŠ HROZNĚ NAMYŠLENÁ!!!! JÁ MÁM JEDEN POKOJ A ŽIJEM!!!! JE VIDĚT ŽÉ MYSLÍŠ JEN NA SEBE SI UPLNĚ PADLÁ NA HLAVU PRINCEZNIČKO!!!!!! TEN POKOJ MÁM S BRÁCHOU SPOLE´ČNEJ A VEJDEM SE TAM!!! NO A CO JÁ S TÍM ŽE MÁŠ ŠEST POKOJŮ?!

  Příspěvek z 8. září 2012 ve 12:05.
  1Ada v něm napsala:

  Reakce na JAX-21:

  Já vím že každý má svůj styl.Vím,že mi může být úplně jedno v čem chodí ale já si prostě myslím že jedenáctiletá holka vypadá příliš pochmurně jen v černé.Nemyslím si že jí to nějak pomůže v budoucnu se seznamováním,přeci,teď už bohužel snad každej soudí podle vzhledu,tak se tomu musíme přizpůsobit.A kdo se asi bude hned bavit s někým kdo je celej v černé?Chápu,uvnitř to může být fajn holka ale jak jsem už psala,skoro každý už soudí podle vzhledu.

  Příspěvek z 8. září 2012 ve 12:01.
  1Ada v něm napsala:

  Reakce na Marťa1222000:

  Marťa1222000:Pomstít?Dovol abych se zasmála.Ehm,přesně čemu říkáš pomsta?Mému komentáři?Vyjádřila jsem svůj názor na tento článek.A pouze jsem upozorňovala na to,že jí otiskli krátký článek a mě neotiskli dlouhej.žádnou pomstu v tom nehledej16