Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nosím svetry od babičky. No a co?

  vydáno  •  Šikana
  Před nedávnem se na mě o velké přestávce otočila moje kamarádka a řekla: "Co to máš na sobě?" "No přece svetr od babičky," odpověděla jsem překvapeně. "No a babička ti ho pletla kdy?" "No přece k narozeninám, už jsem ti to říkala." "Aha, já myslela, že tak před padesáti lety!" a vyprskla smíchy.

  Růžový svetr - Růžový svetr - uprostřed květina - velikost M - 100 % polyacryl - velice příjemný - cena 50 Kč + poštovné - v případe zájmu pište na email: dbaniela@centrum.cz, © Alík

  Pohoršeně jsem se na ni podívala. Od ní to teda sedlo. V kapse nejmodernější mobil, boty za 2 000 Kč, džínová mini sukně, triko ze ZARA a nejmódnější sestřih. "To sis nemohla koupit nějakej lepší? A tohle už taky neletí," přelétla se znechuceným výrazem moje vlasy, které jsem si kvůli nim hodně zkrátila. "A tohle se nosilo asi před deseti lety," odvětila při pohledu na moje manšestráky.

  Bylo mi do breku. Já jí oblečení taky nekritizuju. Ještě chvíli jsem trpěla její připomínky k tomu, jak chodím oblečená, ale pak jsem s pláčem utekla. Ještě jsem ale stihla zaslechnout holku, která to celou dobu poslouchala, jak nechápavě řekla: "Co je jí?" V šatnách jsem se ani nezastavovala, vběhla jsem na záchod a začala brečet. Po chvíli se ale ozvalo: "Lucko? Proč brečíš?"

  Byla to Jana. Až donedávna jsem ji moc nevnímala, ale najednou jsem zjistila, že jí ležím na rameni a vzlykavě jí říkám, co se stalo. "Neboj, to bude dobrý. Mně to taky říkaly, ale když zjistily, že je ignoruju, nechaly toho. Zkus to taky." A měla pravdu. Chvíli mi to ještě vadilo, ale pak toho nechaly.

  Možná si říkáte, že jsem citlivka, ale mně to opravdu vadilo. Jestli máte podobné problémy, podívejte se, jestli v okolí není taky nějaká Jana, aby vám dala dobrou radu.

  Autorka: (12 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 150)

  Příspěvek z 1. července 2011 v 11:04.
  elatka v něm napsala:

  Reakce na KajkaO:

  A_-_nin_-_Qa
  Já ji jen poradila 21

  Příspěvek z 7. června 2011 v 19:11.
  andulic v něm napsala:

  No a?

  Podle mě není nic špatného na tom, že člověk prostě nenosí cool věci. Já mám taky jeden svetr od babičky a je mi to jedno!25

  Příspěvek z 7. května 2011 v 18:00.
  KajkaO v něm napsal:

  Reakce na A_-_nin_-_Qa:

  A_-_nin_-_Qa: To není pravda. Když jsou v Old Navy slevy, taky tam mají trička za 80 Kč.