Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nová česká pohádka: Kovář z Podlesí

  vydáno  •  Volný čas venku · Kultura · Filmy · Soutěže
  Nad městečkem Podlesí visí kletba, kterou může zlomit jen synovec místního kováře. Musí kraj zbavit tří bab, ve které se proměnily dobré víly, vysvobodit z jejich spárů milovanou Bětku a zahnat draka. Tak začíná nová filmová pohádka Kovář z Podlesí.

  Z filmové pohádky Kovář z Podlesí, © Richard Špůr

  Alíkova soutěž

  Do 31.5.2013 můžeš hrát o víkendový pobyt v pohádkové vesničce Podlesíčko pro celou rodinu a další ceny k filmu Kovář z Podlesí. Soutěžit můžeš v  sekci Soutěže.

  Podlesíčko, pohádková vesnice

  Podlesíčko, pohádková vesnice

  Nová česká pohádka podle scénáře režiséra Pavla Göbla vstupuje právě do kin. Spojí loutkovou a počítačovou animaci s herci, včetně Bolka Polívky v titulní roli.

  Toník je sirotek, který vyrůstá u svérázného strýce kováře. A protože kovář je jednak válečný invalida a jednak trošku lenoch, proměnil Toník jeho kovárnu v dílnu plnou vynálezů a k jejich obsluze vycvičil dva hlodavce – křečka a veverku.

  Bolek Polívka je kovář

  Kovář není ten modelový kladný hrdina …
  „Tenhle kovář je něco mezi Satinským, Žižkou a střihnutý lehounce Zedníčkem! A víte, co bylo moc příjemné? Že jsem se do té role nemusel nechávat líčit, ale spíš špinit.“

  Fotogalerie

  Pohádky jste sice moc netočil, ale jak jste na tom s jejich vyprávěním? Vyprávěl jste nebo vyprávíte svým dětem pohádky?
  „To mám po tatínkovi. Tatínek si vymýšlel pohádky a já jsem si mohl říct dvě zvířata, o kterých bych chtěl vyprávět. Tak jsem si připravil: gazela a štír. A tatínek vyprávěl pohádku, v níž byla hrdiny tahle dvě zvířata. A když měl tatínek dobrou náladu, tak mi dovolil i tři! A tuhle tradici dodržujeme a čas od času vyprávím. Mé děti si to dost dobře pamatují, tak to možná někdy sepíšeme a vydáme i pro ostatní děti.“

  Podařilo se jim vymyslet si někdy zvíře, o kterém byste nedokázal vyprávět?
  „Spíš mne jednou dostal Vladimír, s kterým jsme tohle také praktikovali. Navrhl jsem mu, že si to vyměníme a bude vyprávět pohádku on mě. Hezky jsem se uvelebil, že si trochu zdřímnu a povídám: tak medvěd. A Vladimír na to: Medvěd byl tak veliký, že se nevešel do pohádky! A teď vyprávíš ty!“

  Jak se dělá drak

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 8. července 2013 v 7:08.
  Matykule v něm napsala:

  kovář z podlesí

  na té pohádce jsme byli v kině se školou a pohádka je to moc pěkná 44425252525