Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nová podoba Alík.cz

  Po letošním lednovém ohlášení změn konečně nastal okamžik, kdy se Alík.cz rozloučil se systémy Mafry a běží zcela samostatně, pod vedením programátorů, kteří se dříve podíleli na jeho vývoji.

  Alík, © Alík

  Nejviditelnější novinkou je určitě předělané cedulové menu, ale obrovské změny se odehrály hlavně pod kapotou. Celý Alík je od základu přeprogramovaný, takže mírně zeštíhlil a zbavil se starých blech... a získal možná i nějaké nové :-)
  Vezmeme-li to od konce:

  Poradny

  Dotazy nyní mohou pokládat pouze přihlášení uživatelé. Zrušili jsme u zdravotní poradny složitý systém kopírování kódů, které se kupovaly za bodíky. Přestože je vyžadováno přihlášení, dotaz je u zdravotní poradny zpracováván anonymně. Na titulní stránce poraden také nově uvidíte své vlastní položené dotazy.

  Vtipy

  Vtipům jsme zpřehlednili zobrazení a filtraci a zjednodušili jsme jejich schvalování – nyní se o ně nestará redakce, ale správci Alíka. Do budoucna plánujeme přidat i obrázkové vtipy a animované GIFy.

  Nástěnky

  Strukturu nástěnek jsme předělali, aby byla podobnější jiným diskusním fórům. Zrušili jsme dělení na stálé a nestálé nástěnky a ve výchozím stavu řadíme seznam podle času nejnovější odpovědi, což vám umožní lépe sledovat, kde to zrovna žije. Založená nástěnka – pokud bude dodržovat pravidla – nyní nikdy nezanikne, ale jen v tichosti zapluje na další strany, pokud v ní nikdo nebude přispívat. Zatím nemáme hotové oblíbení nástěnek, k tomu se snad dostaneme v příštích dnech.
  Do systému nástěnek jsme také začlenili Burzy, které už jim dříve byly podobné, ale málokdo si jich všímal.
  V budoucnu bychom chtěli k nástěnkám přidat různá další nastavení, aby jejich vzhled i fungování šly přizpůsobit tématu.

  Herna

  Momentálně je sekce s hrami po odtučňovací dietě. Vyházeli jsme staré nefunkční hry, které vyžadovaly nainstalovanou Javu nebo Unity. Zůstalo jen pár flashových her, které byly původně vyrobené přímo pro Alíka, a samozřejmě Drahokamový důl, ten jako jediný funguje i bez flashe (na mobilech a tabletech).
  Prázdná je zatím sekce převzatých her (dříve „Super hry pro děti“), protože se nám dosud nepodařilo správně zkopírovat její obsah ze starého Alíka.
  V budoucnu přidáme další hry, které budou schopné fungovat bez flashe. Vývoj her je naším koníčkem, což bylo i jedním z důvodů, proč jsme tento web pořídili.

  Klubovna

  V klubovně zatím žádné výraznější změny nenastaly. Díky přesunu Alíka na nový server ale odpadnou časté výpadky a podivné záseky.
  Do budoucna chystáme novou klubovnu, kde půjde lépe nastavit vzhled a fungování stolu. Některé stoly také půjdou přímo propojit s hrami, přítomní si budou krom povídání i hrát nějakou hru (karty, pexeso, nebo i něco akčnějšího).

  Alíkoviny

  Zjednodušili jsme schvalování článků, opět tato pravomoc přechází na správce. Diskuse pod Alíkovinami jsou nyní víc podobné nástěnkám, zrušili jsme jejich stromovitost, neboť s ní spousta dětí mívala potíže.
  Zatím nemáme hotové členění do rubrik, ale dosavadnímu uspořádání rubrik stejně většina z vás nevěnovala moc pozornosti, tak to asi nepocítíte.
  Také chybí nahrávání fotek, což je nyní naše priorita číslo 1... pokud nenajdete nějakou vážnější chybu.

  Bodíky

  Změnili jsme pravidla počítání bodíků. Nyní již nemusíte proklikávat stovky stránek denně, ale dostanete odměnu jednorázově za první návštěvu v daný den, ve výši deset až sto bodíků. Za každý následující den se denní odměna navýší o deset bodíků, takže první den dostanete 10, druhý den 20 atd., až za desátý a každý další den budete dostávat 100 bodíků. Za každé vynechání dne se odměna sníží o 5 bodíků. Víc než dřív se tedy vyplatí chodit na Alíka denně.
  Chystáme i další bodíkové odměny podle aktivity a speciální akce, při nichž půjde nasbírat větší množství bodíků.
  Momentálně ještě nemáme hotový katalog dárků. Všechny dárky jsou ale stále připravené ve skříních.

  Pošta

  V poště jsme zatím žádné revoluční změny nedělali. Zrušili jsme pohlednice, protože již nebyly moc oblíbené.
  Chystáme se zavést možnost posílat jakékoliv (schválené) obrázky.


  To je ve stručnosti asi vše. Jak se vám změny líbí? Našli jste nějakou chybu? Napište nám do diskuse, prosím.

  Související:

  Autor:
  » přejít do diskuze

  Diskuze k článku  (59)

  on1 v něm napsal:

  Kdy prosim bude denicek:-|:-(:-E;-(:-c

  Příspěvek z 5. září 2018 v 16:49.
  on1 v něm napsal:

  Proc nechcete udelat denicek?ja ho pouzival:-(

  Příspěvek z 22. srpna 2018 v 10:32.
  ANDÍLEK2009 v něm napsal:

  Pěkný Článek Alíku :-):-)