Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nová škola?

  vydáno  •  Škola
  Škola vás sice nebaví, ale máte tam dobrý kolektiv a fajn učitele? Nic si z toho nedělejte. Nová škola je taky fajn.

  (Ilustrační snímek), © MAFRA

  Tenhle rok končím základku. Znáte to. Učíte se jak divý na zkoušky, abyste všechno dali tak jak máte a ještě ke všemu, Vám vaše nejneoblíbenější úča navalí tolik testů, že omdlíváte. Přesto, ale máte svoji školu rádi a nechcete se ji vzdát. 

  Naše škola byla malotřídka. Byli jsme jenom do páté třídy a jsme spojení. Tohle byl náš poslední rok ve škole. Byli jsme spojeni s první třídou a jelikož moje mamka tam učí, jsem tak trochu no...Prostě ŠPRT! Měli jsme toho nejlepšího učitele, pana ředitele. Byl přísný a učili jsme se přes přestávky, ale když jste jeho miláčci, ukecáte ho k čemukoliv. U nás ta věta většinou zněla: ,,A pane řediteli? Pustíme si k tomu nějakej film? Víte, že nám to jde u něj líp!“ Pana ředitele máme všichni rádi a nejlepší je, že jeho manželka je školní kuchařka, která výborně vaří. Hrál na harmoniku a téměř každé ráno jsme s ním zpívali. Proto jsme mu všichni jako překvapení dali ke konci školního roku dort, ve tvaru harmoniky a tričko s naší fotkou. Každý rok jsme jezdili na školní tábor, kde je to super. Máme spoustu zážitků a i věcí co budeme do života potřebovat. Kolektiv byl ve třídě taky úžasný a všichni se baví se všemi! Nedělíme se na holky a kluky, pár semetrik, který si o sobě moc myslí se taky našly. Jedné učitelce jsme dělali naschvály a všichni jsme se jí smáli, ale to jsme my. Pro ní ty malí parchanti a pro nás super parta. Ale všichni na novou školu jít musíme i když se nám nechce! 

  Je jen jedna možnost a to propadnout a tu měl u nás jedině Jonáš, který taky nakonec prošel se čtyřkou z češtiny. Já a další 4 lidi jsme dělali zkoušky na Gympl. Všechny nás vzali, ale samozřejmě dcera paní učitelky musí mít něco extra a tak jsem dělala zkoušky ještě na jiný Gympl, na který je poměrně dost těžký se dostat. Na prvním Gymplu jsem byla druhá, ale na druhým? Dvacátá-šestá! Bylo výrazně vidět, že na tom druhém se chce trochu víc a tak to jdu zkusit tam. Nikoho tam neznám, žádní kamarádi a co učitelé? Dost se bojím! Ale vždycky když si vzpomenu na starou školu je mi líp. Zkuste na ni myslet.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!