Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nová spolužačka

  vydáno  •  škola
  Před pololetními prázdninami nám paní učitelka oznámila: Budete mít novou spolužačku. Zůstala jsem v šoku.

  Druháci na Základní škole Zdeňka Škarvady v Ostravě Porubě dostali i mokré vysvědčení za to, jak se naučili plavat., © MAFRA

  Byl to den jako jiný. Za pár dnů byli pololetní prázdniny. Vstala jsem a vykročila do školy. Čekala jsem, že to bude den jako jiný. Jenže nebyl.

   Učitelka nám oznámila: Budete mít novou spolužačku. Všichni zůstali v šoku. Narozdíl od Terezy. Tereza byla šťastná. Řekla, že ji zná. Jmenuje se Sofie. Hned se celá třída pustila do debaty se svým spolusedícím. Já taky. Pošeptala jsem své nejlepší kamarádce: „To jsem zvědavá.“ Ona byla také. Ani jsme se nenadáli a bylo po prázdninách. 

  Přišli jsme do školy a odděleně dívky a kluci se seřadili okolo stolů. Debatovali jsme o nové kamarádce. Nejvíc Tereza. Sofie je taková a taková a budete ji mít rádi. Samozřejmě, hned začala něco říkat i Klára, Terezina nejlepší kamarádka. Za chvíli přišla do třídy i učitelka. Za ruku držela děvče. Asi je to ta Sofie. Měla dlouhé jemně kučeravé hnědé vlasy a přední zuby víc dopředu . Vypadala mile. Hned jsme se k ní seběhli. Učitelka řekla:“ To je vaše nová spolužačka. Jmenuje se Sofie Bučeková.“  Všichni se s ní chtěli kamarádit. 

  Potom jsme řešili, kde bude Sofie sedě . Volné místo bylo jenom vedle Artura. Ups. Nevím, jestli je to nejlepší. Artur je totiž kluk z naše třídy, co je hodně atraktivní a hodně, hodně nadává. Né jenom hodně.  MOC! To nic. Přišla jsem k Sofii a představila jsem se. Ahoj! Jsem Viki! Sofie řekla ahoj a pousmála se. Byla celkem fajn. Volný čas trávila s Klárou a Terezou. 

  Pak všichni vyzvídali, proč sem přišla, kolik jí je let, kolik má sourozenců. Sofie odpověděla na všechny otázky. Nakonec, nebyla tak špatná. Byla moc dobrá. Nakonec jsem s ní někdy chodila se projít se o přestávce. Jenom někdy zapomínala jména. Ale to nevadí. Všichni si jí oblíbili a to je fajn.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  juli2002 v něm napsala:

  k nám do třídy přišlo asi 7 lidí a normální jsou 3...15

  Jinotajka v něm napsala:

  Nová spolužačka

  Každý nový spolužák nemusí být vždy zlý ci hodný. Nejlepší je, když přijdete za ním (jako jsi to psala o sobě v článku) a pokecáte. Tak nejlépe zjistíte, jaký je16