Alíkovina

Nová v nové škole

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
S mámou jsme se odstěhovaly, protože se rodiče budou rozvádět. To znamenalo i přejít na jinou školu. Každý, kdo si to zažil, ví, jaké to je. Není jednoduché přijít do třídy plné dětí, které jste ještě nikdy neviděli. Svoje spolužáky jsem vůbec neznala, a tak jsem nalítla jedné bláznivé holce.

(ilustrační foto), © MAFRA

Po pár týdnech, co jsem byla ve škole nová, jsem si sedla s jednou holkou, která se mi zdála sympatická. Smály jsme se spolu, celkem jsme si rozuměly. Po měsíci, co jsem s ní seděla, mi ukradla žlutou pastelku, kterou jsem jí o výtvarce půjčila. Když se nedívala, koukla jsem se do jejího penálu a našla jsem ji tam. I přesto jsem se s ní dál bavila, ale už opatrněji.

Druhý den jednomu klukovi, co seděl za námi, spadla padesáti koruna na zem. Sára, ta moje „kamarádka“, ji sebrala a řekla mi: „Nikomu to neříkej!“ Přikývla jsem, ale druhý den jsem si od ní odsedla se slovy: „Nebudu sedět s někým, kdo krade.“ Ona jen tichým hlasem zalhala, že nekrade. Od té doby sedím s někým jiným.

Později jsem si našla dvě opravdové kamarádky. Ty mi řekly, že je takhle Sára taky napálila. Když už mám ve třídě kamarádky, je to mnohem lepší, Sáry už se nebojím, tak jako dřív.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (7)

Příspěvek z 5. srpna 2018 v 11:42.
číča800 v něm napsala:

napálila? zvolila bych jiný pojem

Příspěvek z 2. ledna 2015 ve 21:20.
láskajecool v něm napsala:

nezavidim

To ti vůbec nezávidim4

Příspěvek z 23. prosince 2014 v 19:16.
Ada30 v něm napsal:

pěkně divná holka

Ta je pěkně divná, být tebou s ní nekamarádím. Na světě chodí takových lidí dost
co kradou a podvádí.8115