Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nové dárky, lepší pravidla pro sbírání kaček a trofeje

  vydáno  •  katalog dárků · vývoj Alíka

  V katalogu dárků mám pár nových věcí od firmy Albi, zavádím kačkovou odměnu pro nové uživatele za zřízení účtu, odměny za soutěžení, zbrusu nový pořádek v hodnostech a slevu na dárky za účtoviny.

  Playstix nakladač, © ALBI Česká republika a.s.

  Od května roku 2017 platilo, že dostal čerstvě zřízený účet na kačkové konto první den deset kaček, druhý den dvacet kaček, třetí den třicet kaček… a až čtvrtý den se člověk slavnostně vyškrábal na svoji první stovku. Ale dárky v katalogu stojí většinou desetitisíce! Pro mé nové kamarády vypadaly velmi nedostupně. I když stálí uživatelé znají úsloví, že kdo si šetří, ten si… ehm, ten si počká, až se dočká. :-)

  Pravidelní návštěvníci mého webu vědí, že není zase tak těžké chodit na Alíka každý den, z desetikačkových odměn se vyšplhají na stokačkové, na nich se dlouhodobě drží… a za rok si naspoří 36 tisíc kaček. Krom toho můžou kačkové odměny získat i psaním článků do Alíkovin, za určitá témata i s vyšší odměnou. Ale nově registrovaní doposud začínali smutně chudí. Stejně tak ti, kdo chodí na Alíka jen občas a konto jim roste o desetikačkové sumy, mohli na nějaké vybírání dárků prakticky zapomenout…

  Od dnešní noci dostávají uživatelé pětistovku kaček do začátku. Druhý den dostanou rovnou stovku. Za každé vynechání dne se snižuje následující odměna o pět kaček – to zůstává stejné – ale minimum, na které jde takto klesnout, je nově padesát kaček místo původních deseti. Takže si i člověk který chodí na web třeba jen jednou za pět dní, vydělá za rok alespoň na samolepku. ;-)

  Účtům zřízeným v nedávné době jsem dnes v noci navýšil konto podobně, jako kdyby už nová pravidla platila v době jejich registrace, aby nepřišly zkrátka. O:-)

  Kvůli nenasytným koumákům bych měl ještě podotknout, že kačky nejde a nikdy nepůjde žádným způsobem přelévat mezi jednotlivými účty, takže odměnu za registraci nejde důmyslně nasčítat. ]:-)

  Odměny za soutěžení

  Kačky jste mohli doposud získávat i za účast ve vícekolových soutěžích spjatých s příběhy Koalíka a hrocha Pepíčka. Od začátku příštího roku budou kačkové odměny i za jakoukoliv jinou soutěž, pokud správně splníte zadání. Obvykle to bývá pár jednoduchých soutěžních otázek, u kterých musíte zvolit správnou odpověď a tu odeslat.

  Výše odměny bude u každé soutěže uvedena předem a bude stanovená tak, že kdybyste se zúčastnili všech soutěží za jeden rok, můžete za ně postupně získat v součtu přibližně 18 až 21 tisíc kaček. To je docela pěkná suma, ne? Kačky budou přidělovány většinou až při vyhodnocení, nikoliv hned, aby to bylo alespoň trochu napínavé. ;-)

  Od roku 2023…

  …už odměny podle hodnosti nejsou přepočítávané a jsou zřetelně uvedené u každé soutěže.

  Přesná výše odměny za soutěžení bude odvozená částečně i od vaší hodnosti – jako voříšek dostanete o něco více než jako zasloužilý veterán. Ale samozřejmě nemůžete být voříškem věčně. Všechno mám pečlivě propočítané. Cílem je, aby pravidelný návštěvník, který nevynechá žádnou soutěž, získal ročně 55 až 58 tisíc kaček.

  Nové hodnosti a jiné trofeje

  Hurá! Budeme mít štěňátka! Přesněji řečeno novou hodnost štěně. Štěnětem se stane každý nově registrovaný uživatel. Všechny formuláře, kde byl doposud požadavek „musíš nasbírat alespoň sto kaček“, nyní nekoukají na množství kaček, ale na hodnost. Na to, abyste mohli pokládat nové dotazy v poradně, psát nové Alíkoviny, nebo nahrávat nové obrázky, musíte být alespoň voříšek. Voříškem se můžete stát nejdříve třetí den po registraci, takže prakticky vzato je to stejná podmínka jako dříve. Připomínám, že toto omezení mám proto, aby mé správce nezatěžovali vtipálci, kteří začnou dělat binec těsně po registraci.

  Pro všechny tradiční hodnosti jsou stanovené nové kačkové hranice, které vycházejí z nejkratší možné doby, za kterou jde příslušné množství naspořit. Rozhodující je nasbírané maximum, odečty za nákupy dárků nemají vliv, to se nijak nezměnilo.

  Nově může vyšší hodnost vzniknout zcela samovolně i bez sběru kaček – po uplynutí určité delší doby od registrace. Přibližně dvacetina registrovaných účtů má totiž sbírání kaček vypnuté v nastavení osobních údajů. Nehledě na to, jestli štěně má kačky zapnuté či vypnuté, bude nejpozději po dvaceti dnech od zřízení účtu povýšeno na voříška. Po dvanácti letech má jisté, že se stane vůdkyní nebo vůdcem smečky. :-D

  Vedle běžných hodností za vytrvalost nyní postupně zavádím i jiné druhy trofejí, které půjdou sbírat. Třeba za napsání tří, sedmi či patnácti Alíkovin… zatím je nemám pojmenované. Máte nějaký nápad, jak jim říkat? :-)

  Jednu ze svých trofejí si brzy budete moci vybrat jako svoji hlavní hodnost – ta se vám pak bude zobrazovat na vizitce a její symbol budete mít uvedený na různých místech u svého jména. Někdo se může pyšnit tím, jak je tu dlouho, někdo jiný tím, že napsal hodně článků… a tak podobně. Máte nějaké další nápady, jaké trofeje by zde šlo sbírat?

  Systém trofejí ještě není úplně dodělaný, protože moji vývojáři potřebovali nejprve nasadit a vyzkoušet první část změn, která ale může být z vašeho pohledu dost viditelná, proto píšu tento článek.

  Sleva za účtoviny

  Účtoviny jsou takové narozeniny účtu. Pokud si uvědomíte, že váš účet prožívá výročí vzniku, úplně dole v katalogu dárků najdete čudlík „Chci slevu!“, který vám po stisknutí přidělí slevu na jeden kus libovolného dárku. Za první účtoviny získáte 5 %, za druhé 8 %, za třetí a jakékoliv další 10 %. Sleva bude platná týden.

  Podmínkou však je, že si na své účtoviny sami vzpomenete. ;-)

  Nové dárky od Albi

  V katalogu dárků mám několik nových dárků od firmy Albi, která bude i hlavním sponzorem letošního adventního kalendáře.

  Hřejivý plyšáček – tyrkysový dinosaurus, © ALBI Česká republika a.s.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (40)

  Qetuo v něm napsala:

  Můj návrh na pojmenování trofejí za Alíkoviny je na této nástěnce O:-)

  Příspěvek z 25. srpna 2020 ve 23:21.
  Rapo v něm napsala:

  Ahojky. Dostala jsem nápad čím by šlo nahradit to přispěvatel/ka a přispěvatel/ka+
  Přisp. By byl třeba pisař (písař nebo něco takiveho)
  Přisp.+ by byl třeba novinář
  Další třeba spisovatel nebo tak podobně.
  Jen návrh

  Příspěvek z 16. února 2020 ve 22:30.
  Alík v něm napsal:

  Dnes byly konečně přiděleny kačky za (správnou) účast v soutěžích. Kdo se tedy zúčastnil třeba teď té nedávné soutěže o knížky z nakladatelství Kazda a odpověděl na otázky správně, najde na svém kačkovém kontě odměnu. ;-)