Alíkovina

Nové knihy: Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema

vydáno  •  Knihy
27. května proběhl slavnostní křest nově ilustrovaného vydání knihy Michaela Endeho Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema spojený s besedou a tvůrčí dílnou s ilustrátorkou Lucií Dvořákovou.

Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema, napsal Michael Ende, ilustrovala Lucie Dvořáková, © Albatros Media a.s.

Fotogalerie

Jim žije v Jasmánii, jíž vládne král Alfons Třičtvrtěnadvanáct, a jeho nejlepším kamarádem je strojvůdce Lukáš, vlastník dobrácké lokomotivy Emy. A když už máte za kamaráda strojvůdce a lokomotivu, dobrodružství na sebe nenechá dlouho čekat! Nejprve po moři doplují do Mandaly, kde císaři slíbí přivést ztracenou dceru. Poté projedou pohořím Koruna světa, Údolím soumraku a skalní bránou Ústa smrti. Přátelé na cestách potkají polodraka Nepomuka, obra Tur Tura, podivnou ozvěnu a další bizarní postavy, než dorazí do dračího města Žalmánie. Tam se prý nachází princezna Li Si ve spárech strašlivé učitelky Tesákové. Ale tím dlouhé putování nekončí.

Křest poběhl ve Ville Pellé, na pozdně jarní terase vily v rámci výstavy Městosvět - Město a jeho svět v ilustraci pro děti.

3. června měli malí návštěvníci možnost vidět, jak se vaří knížka a to díky nakladatelství Albatros  v rámci doprovodného programu výstavy ve Ville Pellé. Děti se seznamovaly zábavnou formou s chodem nakladatelství a procesem spojeným s výrobou a vznikem knihy.

Fotogalerie

Zároveň měly možnost popovídat si během tvůrčí dílny se spisovatelem Ondřejem Hníkem o jeho knize Malý pražský chodec. „Víte vy vůbec, moje drahá, jak vlastně vzniklo slovo Praha?“ V knížce se můžete s autorem toulat po stověžaté matce měst. Prozkoumat všechna její zákoutí, zvrátit hlavu před monumentálními chrámy a ponořit se do tajemných hlubin, které ukrývá. A potkáte se i s alchymisty. Verše Ondřeje Hníka svými charakteristickými ilustracemi doprovodil Jiří Votruba.

Více informací o výstavě najdete zde.

 

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!